mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Daimler Super Eight

Daimler Super Eight

Tegorocznej jesieni w salonach samochodowych zagości kilka aut dla wąskiej grupy odbiorców. Jednym z nich jest powracająca do motoryzacyjnego "high-endu" marka Daimler, czyli Jaguar po uszlachetnieniu.

Daimler Super Eight

Niedawno informowaliśmy o zapowiadanym debiucie nowego ekstra kota (czytaj: Powraca Daimler), a teraz prezentujemy zdjęcia samochodu, który szerszej publiczności pokaże się podczas wrześniowych targów IAA we Frankfurcie. Jako że Daimler pełni u Forda funkcję nadwornego tunera aut Jaguara, auto bazuje na obecnej limuzynie serii XJ. Stąd pod maskę trafił silnik V8, ten sam, który na co dzień znajdziemy w XJ8, XJ Super V8 i XJ8 R.

 


TU zobacz pełną listę cen i wyposażenia Jaguara XJ

Podobnie jak najmocniejsze "Jagi", dystyngowany Daimler dysponuje 400 końmi (przy 6.100 obrotach) i maksymalnie 553 Nm momentu obrotowego (już przy 3.500 obrotach) produkowanymi przez 4.2-litrową jednostkę napędową. To pozwala salonce na kołach pokonywać z pełnym obciążeniem transkontynentalne szosy lub między-pałacowe dukty z iście wyczynowymi osiągami. Do stu kilometrów na godzinę w pięć sekund - prędkość została oczywiście ograniczona do 250 km/h.

I dobrze, bo w majestatycznym wnętrzu jest ona sprawą co najmniej drugorzędną. Niemal metrowej długości miejsce na nogi pasażerów tylnej sofy, wszędobylska skóra, drewno i dywaniki pozwalają odciąć się od świata codziennego. Pomoże w tym też cztero-strefowa klimatyzacja, system multi-medialny i rozkładane do leżaków fotele. Powrót do formalności biurowych? To zapewnią składane stoliki i opcjonalny zestaw wiecznych piór.

Na zewnątrz dystyngowany wygląd podkreślają rzadkie na ulicach loga "D": zwieńczają między innymi klasyczny dla marki, wąski, gęsto żebrowany grill. Ten sam gruby chrom znajdziemy na lusterkach, klamkach, listwach i wokół świateł.

 


TU zobacz galerią zdjęć Daimlera Super Eight

Do tego aluminiowe nadwozie malowane na jeden z sześciu kolorów, w tym dwa zastrzeżone: Garnet (metaliczny Burgund) i Westminster Blue, poruszające się na 18-calowych kołach. Jakkolwiek Maybach oferuje to samo lub nieco więcej, Daimler ma chyba przewagę smukłego stylu i wrodzonej, a nie kupionej elegancji.

Tematy w artykule: Daimler Super8

Podobne wiadomości:

Powróci Daimler?

Powróci Daimler?

Aktualności 2008-07-29

Powrót powiększonego Daimlera

Powrót powiększonego Daimlera

Samochody luksusowe 2007-07-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech