mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Daimler Super Eight

Daimler Super Eight

Tegorocznej jesieni w salonach samochodowych zagości kilka aut dla wąskiej grupy odbiorców. Jednym z nich jest powracająca do motoryzacyjnego "high-endu" marka Daimler, czyli Jaguar po uszlachetnieniu.

Daimler Super Eight

Niedawno informowaliśmy o zapowiadanym debiucie nowego ekstra kota (czytaj: Powraca Daimler), a teraz prezentujemy zdjęcia samochodu, który szerszej publiczności pokaże się podczas wrześniowych targów IAA we Frankfurcie. Jako że Daimler pełni u Forda funkcję nadwornego tunera aut Jaguara, auto bazuje na obecnej limuzynie serii XJ. Stąd pod maskę trafił silnik V8, ten sam, który na co dzień znajdziemy w XJ8, XJ Super V8 i XJ8 R.

 


TU zobacz pełną listę cen i wyposażenia Jaguara XJ

Podobnie jak najmocniejsze "Jagi", dystyngowany Daimler dysponuje 400 końmi (przy 6.100 obrotach) i maksymalnie 553 Nm momentu obrotowego (już przy 3.500 obrotach) produkowanymi przez 4.2-litrową jednostkę napędową. To pozwala salonce na kołach pokonywać z pełnym obciążeniem transkontynentalne szosy lub między-pałacowe dukty z iście wyczynowymi osiągami. Do stu kilometrów na godzinę w pięć sekund - prędkość została oczywiście ograniczona do 250 km/h.

I dobrze, bo w majestatycznym wnętrzu jest ona sprawą co najmniej drugorzędną. Niemal metrowej długości miejsce na nogi pasażerów tylnej sofy, wszędobylska skóra, drewno i dywaniki pozwalają odciąć się od świata codziennego. Pomoże w tym też cztero-strefowa klimatyzacja, system multi-medialny i rozkładane do leżaków fotele. Powrót do formalności biurowych? To zapewnią składane stoliki i opcjonalny zestaw wiecznych piór.

Na zewnątrz dystyngowany wygląd podkreślają rzadkie na ulicach loga "D": zwieńczają między innymi klasyczny dla marki, wąski, gęsto żebrowany grill. Ten sam gruby chrom znajdziemy na lusterkach, klamkach, listwach i wokół świateł.

 


TU zobacz galerią zdjęć Daimlera Super Eight

Do tego aluminiowe nadwozie malowane na jeden z sześciu kolorów, w tym dwa zastrzeżone: Garnet (metaliczny Burgund) i Westminster Blue, poruszające się na 18-calowych kołach. Jakkolwiek Maybach oferuje to samo lub nieco więcej, Daimler ma chyba przewagę smukłego stylu i wrodzonej, a nie kupionej elegancji.

Tematy w artykule: Daimler Super8

Podobne wiadomości:

Powróci Daimler?

Powróci Daimler?

Aktualności 2008-07-29

Powrót powiększonego Daimlera

Powrót powiększonego Daimlera

Samochody luksusowe 2007-07-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando