mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > De Tomaso sprzedane Chińczykom

De Tomaso sprzedane Chińczykom

Włoska marka De Tomaso nigdy nie tworzyła aut masowych. Jednak stworzyła takie modele jak Mangusta czy legendarna Pantera. Rok temu włoska firma została wskrzeszona przez Giana Mario Rossignolo. Dziś jednak marka De Tomaso została sprzedana Chińczykom.

De Tomaso sprzedane Chińczykom
Podczas zeszłorocznego salonu samochodowego w Genewie wskrzeszona marka przedstawiła De Tomaso SLS. Cały świat nie tego się spodziewał. Wszyscy liczyli,, że zobaczymy nadstępce Pantery. Po prezentacji SLSa Rossignolo powiedział, że liczy na sprzedaż 3000 egzemplarzy rocznie. Auta miałby powstawać w zakładzie Pininfariny.

W tym tygodniu Rossignolo sprzedał większościowe udziały włoskiej firmie Car Luxury Investment, która należy do chińskiej grupy inwestycyjnej Hotyork. "Uważnie opracowujemy biznes plan i wierzymy w możliwość rozwoju by dostarczyć na rynek cały potencjał firmy. Pracujemy nad sfinalizowaniem szczegółów i realizację umowy w nadchodzących dniach", powiedział Qiu Kunjian, przewodniczący Hotyork.

Pojawia się pytanie o przyszłość De Tomaso. Z jednej strony przykład Volvo pokazuje, że firma pod kapitałem chińskim może się rozwijać i działać prężnie. Z drugiej jednak strony sprzedaż marki bliżej nie kojarzonej chińskiej firmie może spowodować, że po raz drugi w historii marka upadnie. A świat czeka na nadstępce Pantery... i będzie jeszcze długo czekał.

Podobne wiadomości:

Sukces Skody w Chinach

Sukces Skody w Chinach

Aktualności 2015-08-13

Tania marka Volkswagena w 2018 roku

Tania marka Volkswagena w 2018 roku

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

~Mr White 2012-02-19

o ile inwestor który ich kupił jest w równie dobrej kondycji finansowej jak Geely, które pomogło umocnić pozycję Volvo w segmencie premium, to nie muszą się martwić o swoją przyszłość

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Najwolniejsze miasta w Polsce - ranking
Najwolniejsze miasta w Polsce - ranking
Wakacje ruszyły, a wraz z nimi zwiększył się ruch na polskich drogach. Specjaliści z serwisu korkowo.pl sprawdzili jak wygląda sytuacja na polskich drogach w ostatnich miesiącach. Po których miastach jeździ się najwolniej?
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech