Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Devon GTX nie powstanie

Devon GTX nie powstanie

Niedawno informowaliśmy o ciekawie wyglądającym samochodzie Devon GTX. Auto miało powstawać na bazie Dodge`a Vipera. Jednak razem z wieściami o schyłku Vipera padł projekt firmy Devon Motorworks

Devon GTX nie powstanie

Decyzja Chryslera o zaprzestaniu produkcji Vipera uderzy nie tylko w fanów tego samochodu. Niszowy producent auta o nazwie Devon GTX również musi porzucić swoje plany z tego powodu. Jego projekt miał być właśnie bazowany na elementach pochodzących z Vipera.

Firma Devon Motorworks nie poinformowała jeszcze oficjalnie o klapie projektu, prawdopodobnie dlatego, że nadal trwają rozmowy na temat próby przejęcia praw do Vipera od koncernu Chrysler. Pod futurystycznym nadwoziem Devona GTX miała pracować jednostka V10 o pojemności 8,4 litra. Potężna moc generowana przez ten agregat (650KM) miała pozwolić na bardzo dobre osiągi. Nieoficjalnie prototyp samochodu wykręcał na torze Laguna Seca czasy lepsze o 4,5 sekundy niż Nissan GT-R.

Pierwsza prezentacja modelu miała miejsce podczas konkursu elegancji w Pebble Beach. Sprzedaż i produkcja miały ruszyć w tym roku.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Dodge Viper Wszystko o Dodge
Tematy w artykule: Dodge Dodge Viper Devon GTX

Podobne wiadomości:

Hennessey Dodge Viper Venom - więcej niż Hellcat

Hennessey Dodge Viper Venom - więcej niż...

Samochody luksusowe 2016-07-14

Dodge Viper, inaczej niż tańsze modele Dodge, czyli Challenger i Charger, nie doczekał się wersji Hellcat, czyli wspomaganej kompresorem 707-konnej odmiany. Ale sposób na zwiększenie osiągów mają inzynierowie z Hennessey Performance.

 

Dodge Viper zniknie z rynku

Dodge Viper zniknie z rynku

Samochody luksusowe 2015-10-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery
Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery
W sobotę rusyzła W sobotę ruszyła kolejna edycja salonu motoryzacyjnego w Paryżu. Jest to jedna z najstarszych imprez samochodowych na świecie, a pierwsza edycja odbyła się 118 lat temu. Zobaczcie najciekawsze premiery podczas tegorocznego Mondial de l'Automobile 2016.