mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Devon GTX nie powstanie

Devon GTX nie powstanie

Niedawno informowaliśmy o ciekawie wyglądającym samochodzie Devon GTX. Auto miało powstawać na bazie Dodge`a Vipera. Jednak razem z wieściami o schyłku Vipera padł projekt firmy Devon Motorworks

Devon GTX nie powstanie

Decyzja Chryslera o zaprzestaniu produkcji Vipera uderzy nie tylko w fanów tego samochodu. Niszowy producent auta o nazwie Devon GTX również musi porzucić swoje plany z tego powodu. Jego projekt miał być właśnie bazowany na elementach pochodzących z Vipera.

Firma Devon Motorworks nie poinformowała jeszcze oficjalnie o klapie projektu, prawdopodobnie dlatego, że nadal trwają rozmowy na temat próby przejęcia praw do Vipera od koncernu Chrysler. Pod futurystycznym nadwoziem Devona GTX miała pracować jednostka V10 o pojemności 8,4 litra. Potężna moc generowana przez ten agregat (650KM) miała pozwolić na bardzo dobre osiągi. Nieoficjalnie prototyp samochodu wykręcał na torze Laguna Seca czasy lepsze o 4,5 sekundy niż Nissan GT-R.

Pierwsza prezentacja modelu miała miejsce podczas konkursu elegancji w Pebble Beach. Sprzedaż i produkcja miały ruszyć w tym roku.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Dodge Viper Wszystko o Dodge
Tematy w artykule: Dodge Dodge Viper Devon GTX

Podobne wiadomości:

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

Aktualności 2017-07-18

Potrafi więcej – Viper ACR-X

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.