mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > DiMora Natalia: Naj...

DiMora Natalia: Naj...

Alfred DiMora jest konstruktorem aut luksusowych, choć w jego przypadku bardziej pasowałoby określenie artysta. W ciągu całej swojej kariery "samochodowej" budował pojazdy dla najbogatszych ludzi świata. Teraz, pochodzący z Ameryki DiMora, zamierza skonstruować najbardziej ekstrawagancki i najbardziej luksusowy samochód dotąd niespotykany na całym globie.

DiMora Natalia: Naj...

Model Natalia SLS2 w założeniach DiMory będzie najszybszą, technologicznie najbardziej zaawansowaną, najbardziej komfortową czterodrzwiową limuzyną w całej historii automobilizmu.

Żeby potwierdzić te wydawałoby się buńczuczne informacje DiMora na swojej stronie internetowej uchyla kilka istotnych wiadomości o swoim nowym dziele. Piękna Natalia napędzana ma być 14-litrowym silnikiem V16 o mocy... 1200 KM! Moment obrotowy również szokujący – 1220 Nm. Poszczególne elementy silnika mają być budowane w oparciu o technologię spotykaną w samolotach. Bezpośredni wtrysk paliwa to ideał, który ma być tak wydajny, że nie będzie posiadał katalizatora aby spełniać wyśrubowane normy emisji spalin, zapewnia DiMora.

Kolejnym wyimaginowanym pomysłem amerykańskiego konstruktora jest sztuczna inteligencja Natalii, która ma rozpoznawać głos kierowcy. Dzięki krótkim komendom kierowca będzie decydował o zapaleniu świateł, ustawieniu temperatury i np. głośności muzyki. Komputerów sterujących różnymi funkcjami auta ma być aż 60.

Mimo że DiMora do końca nie wie jak zostanie zbudowany układ jezdny pewny jest jednego... będzie w stanie zaoferować niespotykany dotąd komfort jazdy. Naturalnie SLS2 będzie napędzany na cztery koła. Wszystkie cztery będą też skręcać.

Niekonwencjonalność będzie widoczna już bez uprzedniego wsiadania do samochodu. Lakier nadwozia będzie zmieniał się jak u kameleona w zależności od temperatury otoczenia, od czarnego, przez niebieski, po biały. W seryjnym wyposażeniu znajdą się także monitory w zagłówkach, różnego rodzaju kamery, który wyeliminują wszystkie ewentualne martwe punkty wokół auta, a także reflektory LED z zintegrowanymi projektorami, które podczas postoju będą w stanie wyświetlać filmy np. na ścianie budynku. Fotel kierowcy będzie wyposażony w elektroniczne gadżety, m.in. będzie obracał się w kierunku drzwi zapewniając łatwiejsze wsiadanie i wysiadanie z auta. DiMora nie zapomniał o szeregu kontaktów o mocy 110 lub 220 wolt. Cupholdery będą wyposażone w funkcję utrzymywania określonej temperatury.

Aby zrealizować wszystkie zachcianki pasażerów Natalia na wyposażeniu będzie miała również komputer przenośny, sieć szybkiego internetu, telewizję i barek. Kryształowe popielniczki z pewnością ucieszą bogatych palaczy. Podłoga wykonana będzie z drewna, wysokiej jakości materiałów i skóry. Dla miłośników wina auto oferować będzie automatyczny korkociąg. DiMora dla każdej gospodyni domowej przy zakupie auta wręczy prezent, wartą 12 tys. dolarów portmonetkę. Z pewnością Amerykanin nie straci na tym, bowiem za kupno Natalii zainkasuje okrągłe dwa miliony dolarów.

Natalia jest jak narazie animacją komputerową, jednak już niebawem wszyscy zainteresowani kupnem tego „naj... samochodu” będą mogli śledzić jego budowę przez internet, ot takie „pimp my ride“ dla bogaczy. Co ważne DiMora nie zapomniał o zwykłych śmiertelnikach. W specjalnym konkursie każdy niezależnie od posiadanego statusu społecznego będzie mógł wygrać jeden egzemplarz auta i mieć Natalię tylko dla siebie.

Czytaj także:

Czarny Phantom 2006-07-07

Największy mobilhome świata! 2006-06-26

Komentuj:

~sikh_ihrz 2008-01-03

nie, no nie przesadzajmy, 3,5t nie powino przekroczyc ;p

~Pablo 2007-03-05

A ja bym dopadł taką Natalię i pokręcił nią grube bączki i wpadał na ręcznym gdzie się da :) Ot taki teścik :D Ciekawe czy okazałby się Naj :> Nie sądze ale ok :)

~Bełkot 2006-07-29

Co to znaczy cupholdery? Redakcjo, na psy wasza polszczyzna schodzi. Dbajcie o język polski! francuskie.pl rulez

~kutwa 2006-07-28

po co 16 cylindrów? jeżeli ma być naprawdę Naj to niech DiMora wymyśli bezstopniową skrzynię biegów do tego autka. To by był postęp!

~gruba natalka 2006-07-28

i będzie ważyło to 4 tony i trzeba będzie mieć prawojazdy na ciężarówkę.... zresztą i tak się jeździ z kierowcą ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczny wyjazd na wakacje
Bezpieczny wyjazd na wakacje
Lato jest okresem wzmożonych wyjazdów na wakacyjny czy weekendowy wypoczynek. Przemierzamy setki, a nawet tysiące kilometrów. Wielogodzinna podróż samochodem może być trudna zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Co można zrobić, żeby droga minęła bezstresowo, a przede wszystkim bezpiecznie?

20 sposobów na redukcję wagi 20 sposobów na redukcję wagi