mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Dłuższy Phantom

Dłuższy Phantom

Już w marcu na targach motoryzacyjnych w Genewie zadebiutuje nowa wersja Rolls-Royce'a Phantom, która różnić się będzie od poprzednika większym rozstawem osi.

Dłuższy Phantom

Nowy Phantom poszerzy gamę tego modelu w dwa lata po jego światowej premierze w styczniu 2003 r. Od tego czasu model ten, choć jego sprzedaż była nieco poniżej oczekiwań, zyskał miano super luksusowego auta.

Zmiana, jaka zaszła w nowym Phantomie to przede wszystkim większy o 250 mm rozstaw osi, który w tej wydłużonej wersji wyniesie 3.820 mm, a całkowita długość auta przekroczy 6 metrów.. Dodatkowe 250 mm znalazło miejsce za słupkiem B, co wpłynie głównie na powiększenie miejsca dla pasażerów podróżujących na tylnych siedzeniach. Nie poczyniono zmian, w porównaniu z krótszą wersją, w eleganckim wyglądzie zewnętrznym oraz układzie jezdnym.

Phantom został wyposażony w niezwykle lekki, jak na swoją wielkość, silnik V12 o pojemności 6.75 l o mocy 453 KM i maksymalnym momencie obrotowym 720 Nm. Zapewnia on maksymalną prędkość 240 km/h, przyspieszenie ze startu do setki w 5,9 sekundy. Przy tym spalanie Phantoma nie jest najgorsze, w cyklu mieszanym potrzebuje 15,9 l/100 km, poza miastem 11,0 l/100 km.

Produkcja nowego Phantoma będzie odbywać się w podobny sposób, jak wersji standardowej, tzn. będzie on ręcznie składany w brytyjskiej fabryce w Goodwood, razem z mniejszym bratem. Wysoki poziom wykonania jest zagwarantowany dzięki specjalistycznym testom, jakim poddana zostaje niemal każda część przed ostatecznym jej montażem.

Produkcja w zakładach w Goodwood rozpocznie się jesienią tego roku i już wtedy będą przyjmowane pierwsze zamówienia na dłuższego Phantoma. Największy popyt na auta marki Rolls-Royce jest obecnie na Bliskim Wschodzie oraz w krajach Azji Południowo-Wschodniej. Została już ustalona cena na ten samochód w wysokości 385 tys. USD, a w Japonii 48 mld jenów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.