mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Do 2018 roku Audi zainwestuje 22 mld euro

Do 2018 roku Audi zainwestuje 22 mld euro

Producent z Ingolstad przygotował specjalny program inwestycyjny, którego nadrzędnym celem jest wprowadzenie na rynek nowych modeli.

Do 2018 roku Audi zainwestuje 22 mld euro
"Wyznaczyliśmy sobie cel 1,5 mln sprzedawanych rocznie aut do roku 2015, ale osiągnęliśmy go bez problemu już w 2013. Teraz konsekwentnie zmierzamy do postawienia kolejnego kamienia milowego – dwóch milionów samochodów wprowadzanych rocznie na rynek. Dlatego przyspieszamy inwestycje i w roku 2014 będziemy zatrudniać nowych pracowników", zapowiedział Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG.

W ciągu najbliższych pięciu lat Audi na inwestycje w nowe modele, nowe rozwiązania techniczne oraz rozwinięcie sieci produkcyjnej wyda prawie 22 mld euro. 16 mld euro wyniosą nakłady na zakupy inwestycyjne, zaś 6 mld euro to koszt bieżących prac rozwojowych.

Cel: 2 mln aut sprzedawanych rocznie. Aby to osiągnąć do 2020 roku marka z Ingolstadt poszerzy gamę modelową z obecnych 49 modeli do 60 różnych. Obok nowych aut Audi stworzy alternatywne koncepcje napędu oraz nowe jednostki napędowe.

Nadchodzący rok stanie po znakiem A3 Sportback e-tron oraz A3 Sportback g-tron. Najciekawszą jednak premierą od Audi w przyszłym roku będzie niewątpliwie nowa generacja Audi TT. Ostatnio producent z Ingolstadt zapowiedział również nowy model z rodziny Q, Q1 zadebiutuje na rynku w 2016 roku.

Nowe inwestycje to również nowe miejsca pracy w zakładach Audi. W 2014 roku w Ingolstad i Neckarsulm, 700 młodych ludzi rozpocznie naukę zawodu. „Przyjmując do pracy ekspertów, chcemy wzmocnić przede wszystkim takie pola innowacji jak lekka konstrukcja, usługi online i mobilność elektryczna", skomentował Thomas Sigi członek zarządu Audi AG ds. kadr i spraw socjalnych. Z kolei w meksykańskim San Jose Chiapa, niemiecki producent buduje swoją pierwszą fabrykę w Ameryce Północnej. Tam od 2016 roku będzie montowany SUV Q5. Z kolei od 2015 roku Audi znów produkować będzie w Brazylii, gdzie w São José dos Pinhais powstawać będzie A3 Limousine oraz Q3.

Inwestycję obejmą również największy na świecie zakład produkujący silniki dla Audi, który znajduje się w węgierskim Győr. Po zakończeniu jego rozbudowy będą w nim również montowane całe samochody. Oprócz tego w Chinach, w miejscowości Foshan otwarto druga fabrykę Audi ulokowaną w Państwie Środka. Rynek chiński to bardzo ważny punkt na mapie Audi, W 2013 roku w Chinach niemiecki producent sprzedał ponad 460 tys. samochodów. Audi podkreśla jednak, że najwięcej zainwestuje w swoje rodzime fabryki w Ingolstadt oraz Neckarsulm, gdzie wpompuje połowę ogólnej kwoty.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A8 - limuzyna przyszłości

Nowe Audi A8 - limuzyna przyszłości

Premiery 2017-07-13

Nowe Audi A8 - pierwsze zdjęcia

Nowe Audi A8 - pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Car of the Year 2018 - oto wstępna lista
Car of the Year 2018 - oto wstępna lista
Znamy kandydatów do tytułu Car of the Year 2018. Sprawdź, które modele zakwalifikowały się na wstępną listę.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech