mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Do Formuły 1 z pomocą Infiniti

Do Formuły 1 z pomocą Infiniti

Japońska marka należąca do Nissana stworzyła specjalny program Infiniti Performance Engineering Academy, który pozwoli absolwentom studiów inżynierskich dotknąć marzeń i pracować w Formule 1.

Do Formuły 1 z pomocą Infiniti
Dostać się do Formuły 1 to nie tylko marzenie każdego młodego człowieka, który ściga się na torach w juniorskich seriach ale i studentów, którzy swoją przyszłość związali ze studiami technicznymi. Japońska marka należąca do Nissana tworząc Infiniti Performance Engineering Academy – Akademię Osiągów Infiniti zamierza dać szansę dwóm szczęśliwcom, którzy przez 12 miesięcy będą pracować w zespole Infiniti Red Bull Racing.

To niebywała okazja dla fanów motoryzacji, inżynierii i przede wszystkim Formuły Jeden. Jeszcze w tym roku Infiniti rozpocznie rekrutację do swojego nowego programu. W maju 2014 w kilku regionach świata zostaną rozegrane eliminacje, podczas których zostanie oceniany potencjał kandydatów w zakresie motoryzacji sportowej oraz innowacyjności.

„Jedną z głównych zalet naszego partnerstwa z Infiniti jest możliwość korzystania z ich zasobów − od materiałów, przez procesy technologiczne, aż po potencjał ludzki. Skorzystanie z nowego procesu doboru kadr na całym świecie jest bardzo interesujące, gdyż dzięki temu trafią do nas najlepsze nowe talenty. Tempo rozwoju technicznego w Formule 1 powoduje, że świeżość myślenia ma zasadnicze znaczenie w utrzymaniu przewagi nad innymi zespołami. Mamy nadzieję, że szansa dla światowej klasy absolwentów na pracę z naszym zespołem zapewni długotrwałe korzyści zarówno nam, jak i firmie Infiniti" - powiedział Adrian Newey, dyrektor techniczny zespołu Infiniti Red Bull Racing.

Lipiec przyszłego roku to finał Infiniti Performance Engineering Academy gdzie swoje pomysły wąska grupa kandydatów przedstawi ludziom z Infiniti oraz Infiniti Red Bull Racing. Zwycięzców poznamy podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii. Szczęśliwcy swoje staże rozpoczną we wrześniu przyszłego roku. Osoba, której uda się dostać na ten staż otrzyma stypendium poza wynagrodzeniem, zakwaterowanie i oczywiście służbowe auto od Infiniti.

Szczegóły dotyczące programu Infiniti Performance Engineering Academy japoński producent poda w późniejszym czasie.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Infiniti
Tematy w artykule: Infiniti Red Bull Racing F1 Adrian Newey Red Bull

Podobne wiadomości:

Nowy salon Infiniti w Krakowie

Nowy salon Infiniti w Krakowie

Aktualności 2016-04-15

Infiniti QX30 - nowy silnik, bogatsze wyposażenie

Infiniti QX30 - nowy silnik, bogatsze...

Aktualności 2017-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.