mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Dom dla SSC Tuatara

Dom dla SSC Tuatara

Shelby Supercars planuje wybudować w West Richland, w stanie Waszyngton na 27 000 m2 fabrykę, w której będzie powstawał najnowszy samochód, Tuatara. Dla firmy niema lepszego miejsca do budowy auta, niż siedziba firmy. To tu właśnie Ultimate Aero ustanowił światowy rekord prędkości w 2007 roku.

Dom dla SSC Tuatara
Poprzedni supersamochód, Ultimate Aero powstawał w Arizonie, Kalifornii i Waszyngtonie. SSC dąży do tego by Tuatara powstawała w jednym miejscu. Zakład ma powstać na ziemi dzierżawionej od miasta i aktualnie SSC czeka na orzeczenie miasta w sprawie projektu oraz możliwości dotacji od państwa. Shelby Supercars chce początkowo otworzyć 50 miejsc pracy w ciągu najbliższych 5 lat by zwiększyć ilość pracowników do 200 gdy fabryka będzie pracować na pełnych obrotach.

SSC Tuatara po raz pierwszy pokazana światu została rok temu, jednak dopiero niedawno miała miejsce oficjalna prezentacja w Szanghaju. Samochód wyposażony jest w podwójnie doładowany silnik V8 o pojemności 7.0 litrów. Motor generuje moc 1350 KM. Producent podaje, ze auto ma osiągać prędkość ok.442 km/h. Samochód został stworzony by pokonać Bugatti Veyron Super Sport, ale czy będzie wstanie to osiągnąć dowiemy się dopiero gdy pojawi się na drodze.

Podobne wiadomości:

SSC Ultimate Aero XT na zakończenie produkcji

SSC Ultimate Aero XT na zakończenie produkcji

Samochody luksusowe 2012-08-06

Wojna o prędkość

Wojna o prędkość

Aktualności 2013-05-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando