mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Drogowe dzieła sztuki na wystawie w Warszawie

Drogowe dzieła sztuki na wystawie w Warszawie

Przez prawie miesiąc w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie będzie można po raz pierwszy w Polsce zobaczyć sześć niezwykłych samochodów. Auta te to "mobilne dzieła sztuki" ze słynnej bawarskiej kolekcji.

Drogowe dzieła sztuki na wystawie w Warszawie
W dniach od 23 września do 19 października 2014 w Warszawie będzie można podziwiać samochody z kolekcji BMW Art Car. Samochody zostały stworzone przez taki artystów jak Andy Warhol, Roy Lichtenstein, Alexander Calder, David Hockney, Jenny Holzer oraz Jeff Koons.

Na wystawie odwiedzający będą podziwiać wyścigowe BMW 3.0 CSL, którym startował Hervé Poulain. Auto pomalował w 1975 roku amerykański artysta Alexnader Caldera, który stworzył projekt odzwierciedlający ruch i dynamikę.

W 1977 roku swoje dzieło na bazie BMW 320i stworzył Roy Lichtenstein zaś dwa lata później pojawiło się samochód autorstwa Andy'ego Warhola. Artysta ten wziął na warsztat kultowe M1. „Chciałem stworzyć żywy obraz prędkości. Jeśli auto jest naprawdę szybkie, wszystkie kontury i kolory zacierają się” - mówił o swoim dziele autor.


End
David Hockney w 1995 roku pokrył nadwozie modelu 850 CSi. Zaś Jenny Holzer pokazała swój talent na BMW V12 LMR. Najnowszym dziełem jest BMW M3 GT2 z roku 2010. Auto wystartowało w wyścigu Le Mans, a autorem tego dzieła jest Jeff Koons. „Te wyścigowe auta są esencją życia  ̶  potężne i pełne energii. Możesz się przyłączyć, dodać coś od siebie, wreszcie pozwolić się ponieść. Po maską kryje się mnóstwo energii, a ja chciałem pozwolić moim pomysłom, aby poniosła je ta energia samochodu, aby się z nią połączyły" – tak Koons opisywał swoją inspirację.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 3
BMW Seria 3
Cena podstawowa już od: 130 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW Seria 3 Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW BMW Seria 3

Podobne wiadomości:

BMW prezentuje Z4 Concept

BMW prezentuje Z4 Concept

Aktualności 2017-08-17

SUV-y kontra terenówki: Ostro pod górę

auto motor i sport 0000-00-00

Potrafimy jeździć w terenie – mówią współczesne SUV-y i mocno irytują tym prawdziwe terenówki. Kto ma rację? Ruszyliśmy na off-roadowy tor, żeby to sprawdzić. I mocno się zdziwiliśmy.  

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.