Drogowy jacht

Dwóch studentów z Holandii, Emile Pop oraz Justin de Boer, pracowali przez ostatnich kilka lat nad kreacją niezwykłego supersamochodu. Ich projekt o nazwie Savage Rivale Roadyacht GTS trafił właśnie na wystawę Top Marques, która odbywa się w Monako.

Drogowy jacht

Inspiracją do stworzenia tego samochodu był, jak łatwo się domyślić, luksusowy jacht. Młodzi designerzy wyposażyli swój projekt w składany dach hardtop, który może być złożony lub rozłożony w przeciągu 20 sekund. Poza słupkami B brakuje tutaj także dwutonowej farby jaką możemy ujrzeć na pływających maszynach. Karoseria została zbudowana w całości z włókna węglowego, natomiast płyta podłogowa powstała z chromowanej stali.

Wewnątrz kierowca będzie mógł rozkoszować się jazdą będąc otoczonym materiałami z najwyższej półki. Oprócz Alkantary znalazło się tam dużo elementów z aluminium oraz karbonu. Podłoga w samochodzie została wykończona drewnem tekowym. Wygląda to bardzo ciekawie jeśli nie pokryjemy tego dywanikami czy jakimś innym materiałem.

Luksusowy kabriolet jest napędzany nie byle jakim silnikiem. Pochodzi on prosto z Corvette ZR1. Całość wraz z motorem waży jedynie 1.280 kilogramów. Całość osadzono na 19-calowych, szprychowych felgach pod którymi umieszczono 380 i 355mm tarcze hamulcowe.

Pop i de Boer zamierzają zbudować 20 egzemplarzy tego asfaltowego konkurenta luksusowego jachtu. Zanim auta pojawią się na drogach studenci muszą znaleźć inwestorów, tak by planowana produkcja ruszyła w 2010 roku.

Tematy w artykule: Top Marques

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.