Drogowy jacht

Dwóch studentów z Holandii, Emile Pop oraz Justin de Boer, pracowali przez ostatnich kilka lat nad kreacją niezwykłego supersamochodu. Ich projekt o nazwie Savage Rivale Roadyacht GTS trafił właśnie na wystawę Top Marques, która odbywa się w Monako.

Drogowy jacht

Inspiracją do stworzenia tego samochodu był, jak łatwo się domyślić, luksusowy jacht. Młodzi designerzy wyposażyli swój projekt w składany dach hardtop, który może być złożony lub rozłożony w przeciągu 20 sekund. Poza słupkami B brakuje tutaj także dwutonowej farby jaką możemy ujrzeć na pływających maszynach. Karoseria została zbudowana w całości z włókna węglowego, natomiast płyta podłogowa powstała z chromowanej stali.

Wewnątrz kierowca będzie mógł rozkoszować się jazdą będąc otoczonym materiałami z najwyższej półki. Oprócz Alkantary znalazło się tam dużo elementów z aluminium oraz karbonu. Podłoga w samochodzie została wykończona drewnem tekowym. Wygląda to bardzo ciekawie jeśli nie pokryjemy tego dywanikami czy jakimś innym materiałem.

Luksusowy kabriolet jest napędzany nie byle jakim silnikiem. Pochodzi on prosto z Corvette ZR1. Całość wraz z motorem waży jedynie 1.280 kilogramów. Całość osadzono na 19-calowych, szprychowych felgach pod którymi umieszczono 380 i 355mm tarcze hamulcowe.

Pop i de Boer zamierzają zbudować 20 egzemplarzy tego asfaltowego konkurenta luksusowego jachtu. Zanim auta pojawią się na drogach studenci muszą znaleźć inwestorów, tak by planowana produkcja ruszyła w 2010 roku.

Tematy w artykule: Top Marques

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic