mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Droższy niz Veyron

Droższy niz Veyron

Samochody marki Bugatti od zawsze wywoływały wielkie emocje i kosztowały krocie. Nie inaczej jest także i tym razem. Na aukcję w Paryżu trafi niebawem Bugatti Type 57S, którego cena może dobić nawet 24 milionów złotych.

Droższy niz  Veyron

Samochód, który trafi pod młotek spędził większą część swego życia w garażu. Auto, które zostało wyprodukowane w 1937 roku powstało w bardzo małej liczbie egzemplarzy. Konkretnie zbudowanych zostało tylko 17 takich samochodów. Poza tym nie był on mocno eksploatowany. Przez ten czas przejechał niecałe 30 tysięcy mil po drogach.

Dzięki temu, że samochód nie był wystawiony na destrukcyjne działania atmosfery jego stan był bardzo dobry, i nie trzeba było wkładać dużo pracy w jego renowację. W swojej historii samochód miał tylko dwóch właścicieli, z czego ten ostatni nie używał go praktycznie od lat sześćdziesiątych. Dopiero po jego śmierci w zeszłym roku rodzina odkryła, jaki majątek stoi zakurzony w jego garażu.

Aukcja podczas której zostanie zlicytowany ten niesamowity samochód odbędzie się podczas imprezy Bonhams Retromobile, 7 lutego w Paryżu.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Bugatti
Tematy w artykule: Bugatti

Podobne wiadomości:

Bugatti Chiron – prędkość maksymalna

Bugatti Chiron – prędkość maksymalna

Samochody luksusowe 2016-09-14

Luksusowe spinki dla fanów Bugatti

Luksusowe spinki dla fanów Bugatti

Aktualności 2016-08-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq Sportline - dynamiczny SUV
Skoda Kodiaq Sportline - dynamiczny SUV
Skoda Kodiaq prezentuje kolejne oblicze. Po wersji uterenowionej przyszedł czas na sportową odmianę. Wersja Sportline charakteryzuje się dynamicznym wyglądem zewnętrznym. 
Odgadnij model Odgadnij model