mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Duch się ujawnił

Duch się ujawnił

Rolls-Royce kazał sobie długo czekać na oficjalną prezentację modelu Ghost. Jednak w porównaniu ze studium koncepcyjnym 200EX nic się nie zmieniło.

Duch się ujawnił

Jednak oficjalnej odsłonie musiało stać się zadość, więc teraz możemy podziwiać w pełnej krasie najnowszy i jeszcze bardziej ekskluzywny samochód. Z zewnątrz Rolls-Royce zachował swoje dostojne geny. Auto ma klasyczną bryłę, którą trudno pomylić z jakąkolwiek inną marką na świecie.

Wewnątrz mamy do czynienia z materiałami najlepszej próby, począwszy od skóry na fotelach, poprzez drewniane wstawki ze szlachetnego drewna, skończywszy na dywanikach z owczej wełny. Z racji tego, że brytyjska marka od dobrych paru lat jest pod skrzydłami BMW, nie mogło zabraknąć najnowszych zdobyczy technologicznych. Na liście wyposażenia pojawiły się takie ułatwiacze jazdy jak system HUD, Night Vision, a także inne systemy zwiększające bezpieczeństwo jazdy.

Pod maską od lat ten sam rodowód. Królewski układ V12 i 6,6 litra pojemności, które generuje 570 koni mechanicznych mocy oraz moment obrotowy o wartości 780Nm. Całość współpracuje z ośmiobiegową skrzynią ZF. Mimo tego, że nie mamy do czynienia z lekkim pojazdem, jego sprint do setki trwa zaledwie 4,9 sekundy. Przy okazji średnie spalanie tej jednostki według producenta to tylko 13,6 litra/100km.

Nowego Rolls-Royce`a poznamy bliżej podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie już za tydzień.

 

 

Tematy w artykule: Rolls-Royce Rolls-Royce Ghost

Podobne wiadomości:

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na pożegnanie

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na...

Samochody luksusowe 2016-05-17

Rolls-Royce Cullinan - SUV z Goodwood

Rolls-Royce Cullinan - SUV z Goodwood

Samochody luksusowe 2016-12-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.