mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Duży apetyt na Lexusa LF-A

Duży apetyt na Lexusa LF-A

Lexus LF-A zadebiutował trzy miesiące temu podczas targów motoryzacyjnych w Tokio. Od czasu prezentacji nie maleje apetyt na ten samochód. Już ponad 500 klientów wyraziło chęć kupna sportowego modelu z Japonii.

Duży apetyt na Lexusa LF-A

Mimo, że plany produkcyjne Lexusa zakładały budowę 500 egzemplarzy samochodu to zainteresowanie, które przekroczyło próg wcale nie oznacza, że klienci którzy są ponad normą zostaną skreśleni. Lexus zapowiedział, że będzie brał pod uwagę zamówienia, które zostaną złożone do połowy marca 2010 roku.

To termin w którym zaczynają się targi w Genewie. Firma zamierza w połowie marca rozpocząć proces przydziału samochodów do 56 krajów. Ostateczna lista potencjalnych szczęśliwców zostanie zamknięta do końca kwietnia. Do końca maja klienci otrzymają oficjalne potwierdzenia zamówień.

Lexus LF-A to pierwszy w historii supersamochód japońskiego producenta. Auto jest napędzane silnikiem V10, który umieszczono tuż za plecami kierowcy. Jednostka o pojemności 4,8 litra produkuje 560 koni mocy. Prędkościomierz zatrzymuje się na 325km/h, a pierwszą setkę osiąga w 3,7 sekundy.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lexus LF-A Wszystko o Lexus
Tematy w artykule: Lexus Lexus LF-A

Podobne wiadomości:

Lexusy z zawieszeniem AVS

Lexusy z zawieszeniem AVS

Technika 2016-12-06

Dwa nowe modele Lexusa będą wyposażone standardowo w nowoczesne zawieszenie AVS. Elektroniczny układ monitoruje i dostosowuje siłę tłumienia amortyzatorów w każdym z kół dostosowując je do stanu nawierzchni i preferencji kierowcy.

Wodorowy Lexus już za cztery lata

Wodorowy Lexus już za cztery lata

Technika 2016-11-25

Komentuj:

~Zoooo 2010-01-21

500 sztuk to CHOOOOLLERRNIIEEE dużo !!! Biorąc pod uwagę że kosztuje pół miliona euro !!! Lexusowi brakowało takiego auta, bo jak na markę Premium, to samochody ma przeciętne (nie licząc LS i LF-A). Jak znam życie najwięcej pójdzie do Azji i Afryki :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W pogoni za wydajnością
W pogoni za wydajnością
Coraz bardziej zaawansowane układy wtryskowe, poza zwiększaniem mocy silników, optymalizują proces spalania obniżając zużycie paliwa i zmniejszając emisję spalin.