mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Duży apetyt na Lexusa LF-A

Duży apetyt na Lexusa LF-A

Lexus LF-A zadebiutował trzy miesiące temu podczas targów motoryzacyjnych w Tokio. Od czasu prezentacji nie maleje apetyt na ten samochód. Już ponad 500 klientów wyraziło chęć kupna sportowego modelu z Japonii.

Duży apetyt na Lexusa LF-A

Mimo, że plany produkcyjne Lexusa zakładały budowę 500 egzemplarzy samochodu to zainteresowanie, które przekroczyło próg wcale nie oznacza, że klienci którzy są ponad normą zostaną skreśleni. Lexus zapowiedział, że będzie brał pod uwagę zamówienia, które zostaną złożone do połowy marca 2010 roku.

To termin w którym zaczynają się targi w Genewie. Firma zamierza w połowie marca rozpocząć proces przydziału samochodów do 56 krajów. Ostateczna lista potencjalnych szczęśliwców zostanie zamknięta do końca kwietnia. Do końca maja klienci otrzymają oficjalne potwierdzenia zamówień.

Lexus LF-A to pierwszy w historii supersamochód japońskiego producenta. Auto jest napędzane silnikiem V10, który umieszczono tuż za plecami kierowcy. Jednostka o pojemności 4,8 litra produkuje 560 koni mocy. Prędkościomierz zatrzymuje się na 325km/h, a pierwszą setkę osiąga w 3,7 sekundy.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lexus LF-A Wszystko o Lexus
Tematy w artykule: Lexus Lexus LF-A

Podobne wiadomości:

Lexus LC - rekordowa sprzedaż

Lexus LC - rekordowa sprzedaż

Samochody luksusowe 2017-04-20

Lexusy z zawieszeniem AVS

Lexusy z zawieszeniem AVS

Technika 2016-12-06

Dwa nowe modele Lexusa będą wyposażone standardowo w nowoczesne zawieszenie AVS. Elektroniczny układ monitoruje i dostosowuje siłę tłumienia amortyzatorów w każdym z kół dostosowując je do stanu nawierzchni i preferencji kierowcy.

Komentuj:

~Zoooo 2010-01-21

500 sztuk to CHOOOOLLERRNIIEEE dużo !!! Biorąc pod uwagę że kosztuje pół miliona euro !!! Lexusowi brakowało takiego auta, bo jak na markę Premium, to samochody ma przeciętne (nie licząc LS i LF-A). Jak znam życie najwięcej pójdzie do Azji i Afryki :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.