mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Dwóch rywali Porsche 911 od BMW i Toyoty

Dwóch rywali Porsche 911 od BMW i Toyoty

Bawarczycy i Japończycy współpracują już od kilkunastu miesięcy. Teraz pojawiły się kolejne plotki dotyczące tej współpracy. Owocem romansu BMW i Toyoty mają być dwa auto celujące w Porsche 911.

Dwóch rywali Porsche 911 od BMW i Toyoty
Oba samochody jak donosi serwis carmagazine.co.uk powstają w ramach projektu, który nosi nazwę Silk Road 2. W ramach tego planu na drogi wyjedzie auto nazwane przez media jako BMW Z7 oraz jego odpowiednik w gamie Lexusa - ZC/ZR. Oba mają na rynku konkurować z Porsche 911.

Co ciekawe to kolejne dwa sportowe auta, które będą owocem współpracy BMW i Toyoty. Już od dawna mówi się o nowej Z4 i następcy Supry. Z7 i ZC/ZR zapowiadane są jako auta, które będą odmiennymi produktami od tego co w ostatnich latach pojawiało się w gamie BMW i Lexusa/Toyoty.

Plotki mówią jednoznacznie - mamy szykować się na samochody z centralnie umieszczonym silnikiem. Oba auta będą wyposażone tylko w dwa fotele. Pod karoserią ma pojawić się układ hybrydowy plug-in. Brytyjski serwis mówi, że konkurenci 911 szykowani są na 2018-2019 rok.

Brytyjczycy twierdzą, że auta zostaną wyposażone w sześciocylindrowy silnik 3.0 litra twin-turbo oraz 7-biegową skrzynię dwusprzęgłową. Jednostka rzekomo będzie współpracować z elektrycznym motorem o mocy 150 KM. Moc sumaryczna szacowana jest na ok. 500 KM.

Plotki rysują bardzo ciekawy obraz. Zwłaszcza, że z połączenia silnika BMW i hybrydowego napędu Toyoty może powstać ciekawy układ. Pytanie tylko na ile ten scenariusz jest realny i czy w Zuffenhausen mają prawo zacząć się bać...

Podobne wiadomości:

Lexus UX - premiera w Genewie

Lexus UX - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-02

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

Aktualności 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.