mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Dwóch rywali Porsche 911 od BMW i Toyoty

Dwóch rywali Porsche 911 od BMW i Toyoty

Bawarczycy i Japończycy współpracują już od kilkunastu miesięcy. Teraz pojawiły się kolejne plotki dotyczące tej współpracy. Owocem romansu BMW i Toyoty mają być dwa auto celujące w Porsche 911.

Dwóch rywali Porsche 911 od BMW i Toyoty
Oba samochody jak donosi serwis carmagazine.co.uk powstają w ramach projektu, który nosi nazwę Silk Road 2. W ramach tego planu na drogi wyjedzie auto nazwane przez media jako BMW Z7 oraz jego odpowiednik w gamie Lexusa - ZC/ZR. Oba mają na rynku konkurować z Porsche 911.

Co ciekawe to kolejne dwa sportowe auta, które będą owocem współpracy BMW i Toyoty. Już od dawna mówi się o nowej Z4 i następcy Supry. Z7 i ZC/ZR zapowiadane są jako auta, które będą odmiennymi produktami od tego co w ostatnich latach pojawiało się w gamie BMW i Lexusa/Toyoty.

Plotki mówią jednoznacznie - mamy szykować się na samochody z centralnie umieszczonym silnikiem. Oba auta będą wyposażone tylko w dwa fotele. Pod karoserią ma pojawić się układ hybrydowy plug-in. Brytyjski serwis mówi, że konkurenci 911 szykowani są na 2018-2019 rok.

Brytyjczycy twierdzą, że auta zostaną wyposażone w sześciocylindrowy silnik 3.0 litra twin-turbo oraz 7-biegową skrzynię dwusprzęgłową. Jednostka rzekomo będzie współpracować z elektrycznym motorem o mocy 150 KM. Moc sumaryczna szacowana jest na ok. 500 KM.

Plotki rysują bardzo ciekawy obraz. Zwłaszcza, że z połączenia silnika BMW i hybrydowego napędu Toyoty może powstać ciekawy układ. Pytanie tylko na ile ten scenariusz jest realny i czy w Zuffenhausen mają prawo zacząć się bać...

Podobne wiadomości:

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.