mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Dwóch rywali Porsche 911 od BMW i Toyoty

Dwóch rywali Porsche 911 od BMW i Toyoty

Bawarczycy i Japończycy współpracują już od kilkunastu miesięcy. Teraz pojawiły się kolejne plotki dotyczące tej współpracy. Owocem romansu BMW i Toyoty mają być dwa auto celujące w Porsche 911.

Dwóch rywali Porsche 911 od BMW i Toyoty
Oba samochody jak donosi serwis carmagazine.co.uk powstają w ramach projektu, który nosi nazwę Silk Road 2. W ramach tego planu na drogi wyjedzie auto nazwane przez media jako BMW Z7 oraz jego odpowiednik w gamie Lexusa - ZC/ZR. Oba mają na rynku konkurować z Porsche 911.

Co ciekawe to kolejne dwa sportowe auta, które będą owocem współpracy BMW i Toyoty. Już od dawna mówi się o nowej Z4 i następcy Supry. Z7 i ZC/ZR zapowiadane są jako auta, które będą odmiennymi produktami od tego co w ostatnich latach pojawiało się w gamie BMW i Lexusa/Toyoty.

Plotki mówią jednoznacznie - mamy szykować się na samochody z centralnie umieszczonym silnikiem. Oba auta będą wyposażone tylko w dwa fotele. Pod karoserią ma pojawić się układ hybrydowy plug-in. Brytyjski serwis mówi, że konkurenci 911 szykowani są na 2018-2019 rok.

Brytyjczycy twierdzą, że auta zostaną wyposażone w sześciocylindrowy silnik 3.0 litra twin-turbo oraz 7-biegową skrzynię dwusprzęgłową. Jednostka rzekomo będzie współpracować z elektrycznym motorem o mocy 150 KM. Moc sumaryczna szacowana jest na ok. 500 KM.

Plotki rysują bardzo ciekawy obraz. Zwłaszcza, że z połączenia silnika BMW i hybrydowego napędu Toyoty może powstać ciekawy układ. Pytanie tylko na ile ten scenariusz jest realny i czy w Zuffenhausen mają prawo zacząć się bać...

Podobne wiadomości:

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Aktualności 2017-06-19

BMW Concept 8 – luksusowa wizja coupe

BMW Concept 8 – luksusowa wizja coupe

Samochody luksusowe 2017-05-26

Już jutro rusza we Włoszech prestiżowa wystawa Villa d`Este. To właśnie tam zadebiutuje najnowszy projekt bawarskiego producenta. Koncepcyjny model nawiązuje do legendarnej „ósemki”. Czy w końcu doczekamy się następcy?

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku
Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku
Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk zadeklarował kilka dni temu, że ostatni odcinek trasy ekspresowej S3 powstanie do 2023 roku. Chodzi o fragment, który połączy Bolków z czeską granicą w Lubawce.