mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > EXP 10 Speed 6 to wspaniały Bentley przyszłości

EXP 10 Speed 6 to wspaniały Bentley przyszłości

Bentley to czołówka światowych producentów luksusowych aut. Jednak DNA każdego samochodu tej marki jest mocno nasycone sportem motorowym, od którego tak naprawdę wszystko się zaczęło. Idealnym połączeniem tych dwóch światów jest koncepcyjny model EXP 10 Speed 6.

EXP 10 Speed 6 to wspaniały Bentley przyszłości
Brytyjczycy zapowiadali prezentację nowego Grand Tourera na salon Genewski, niemniej EXP 10 Speed 6 jest niespodzianką. Nie było do tej pory żadnych przecieków, żadnych tajemniczych zdjęć, zero oficjalnych informacji, ale oto jest: rywal Astona Martina DB9, który według twórców może zostać najlepszym luksusowym autem sportowym świata.

Wolfgang Dürheimer, szef Bentley Motors, tak komentuje koncepcyjny model: "To wizja przyszłości Bentleya - mocny i wspaniały koncept. Ma potencjał by stać się czołowym, dwuosobowym samochodem sportowym świata. Oferuje porywające, zorientowane na kierowcę osiągi i łączy je z typowymi dla Bentleya cechami: luksusem i łatwością kierowania".
EXP 10 Speed 6 wspaniale splata sportowy i wyjątkowo dla Bentleya nowoczesny styl, z tradycyjnymi kształtami, od lat stanowiącymi esencję marki. Zaczynając od nadwozia - kształt nawiązuje co prawda do modelu Continental GT, ale jest znacznie bardziej dynamiczny. Sylwetka jest niższa, proporcjonalnie szersza i bardziej "wyrzeźbiona". Nowocześnie wyglądające reflektory z diodowym oświetleniem i wielka, nisko osadzona atrapa chłodnicy to również nowe elementy.

Bentley chętnie chwali się także klamkami, końcówkami wydechu i siatką grilla (tzw. Bentley Matrix Grille), wykutymi z metalu w drukarce 3D. Pozwoliło to osiągnąć precyzję wykonania detali na niespotykanym dotąd nawet dla Brytyjczyków poziomie. Dla równowagi nowoczesności i tradycyjnego klimatu angielskich aut, EXP 10 Speed 6 lakierowany jest w klasycznym kolorze British Racing Green.

Również wnętrze to wysmakowane połączenie brytyjskiej klasyki z nowoczesnością. Owszem, 12-calowy, pionowo usytuowany ekran dotykowy oraz częściowo cyfrowe wyświetlacze nie pozostawiają wątpliwości - to nowoczesne auto na miarę XXI wieku. Jednak wszechobecna skóra od Poltrona Frau, wykończenia kokpitu z wiśniowego drewna i wstawki z polerowanej miedzi to absolutny olimp motoryzacyjnego luksusu i tradycji.

Jednak najlepsze w EXP 10 Speed 6, mimo jego typowo "roboczej" nazwy, jest zaawansowanie całego projektu. Brytyjski Grand Tourer nie wygląda jak kosmiczny prototyp, który wymaga jeszcze kilku lat wdrażania do produkcji. Z kilkoma niewielkimi zmianami może wjeżdżać do salonów Bentleya, rozszerzając coraz ciekawszą paletę producenta z Crewe. Nie możemy się doczekać, a przecież Anglicy zachowali jeszcze w tajemnicy najciekawsze - szegóły dotyczące napędu tego pięknego coupe.


Zobacz koniecznie: Wszystko o Bentley
Tematy w artykule: targi Genewa Bentley Geneva Motor Show 2015

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Aktualności 2017-02-22

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Samochody luksusowe 2017-08-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.