mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Ekologiczny konkurent Veyrona

Ekologiczny konkurent Veyrona

Podczas gdy Bugatti Veyron nadal korzysta z honorów bycia najmocniejszym autem na świecie, to za jego plecami czai się już konkurencja. W dodatku jest ona przyjazna środowisku. W Genewie zaprezentowano koncept stworzony przez NLV Solar.

Ekologiczny konkurent Veyrona
Auto ma być gotowe do produkcji już w przyszłym roku. Model Quant będzie wyposażone w dwa rodzaje akumulatorów, cztery silniki elektryczne oraz chassis wykonane w całości z włókna węglowego. W dodatku całe nadwozie ma zostać pokryte bardzo cienkim filmem ogniwa fotowoltaicznego.

Ten ostatni element jest odpowiedzialny za przemianę światła w energię elektryczną potrzebną do pracy elektroniki oraz służy do doładowywania baterii.

Połączone silniki mają generować około 805 koni mechanicznych oraz 1.500 Nm momentu obrotowego. Pozwoli to rozpędzić ważący 1.680 kilogramów samochód do setki w 2,8 sekundy. Jego prędkość maksymalna to 377km/h.

Poza technologią rodem z filmów science-fiction Quant będzie oferować najwyższy poziom luksusu. Kabina jest wyłożona Alcantarą i włóknem węglowym, a każdy z pasażerów ma swój osobny fotel.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Koenigsegg
Tematy w artykule: Veyron Koenigsegg NLV Quant NLV Solar

Podobne wiadomości:

Agera zamiast CCX-a

auto motor i sport 0000-00-00

Koenigsegg i tańsze samochody

Koenigsegg i tańsze samochody

Samochody luksusowe 2015-07-17

Komentuj:

~w 2010-03-18

Ciekawe jaki zasieg. Podejrzewam ,ze przy pelnej mocy baterii starczy na kilkanascie minut

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy
Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy
Aktualna generacja Fiata Pandy jest produkowana od 2012 roku. Od tamtego czasu jest nie tylko niekwestionowanym liderem sprzedaży we Włoszech, a przy okazji najlepiej sprzedającym się samochodem w swoim segmencie od 2016 roku.