mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Ekskluzywne Pagani Cinque

Ekskluzywne Pagani Cinque

Wytrawnym znawcom supersamochodów marki Pagani nie trzeba przedstawiać. Włoscy specjaliści od sportowych modeli stworzyli auto o nazwie Zonda F, które jest obecnie seryjnie produkowane. Można wybierać spośród dwóch wersji nadwoziowych, jednak producent nie zamierza na tym poprzestać.

Ekskluzywne Pagani Cinque

Obecnie model Pagani Zonda R można nabyć w wersji coupe oraz roadster. Jednak firma do tej gamy zamierza dodać wersję wyścigową, która początkowo miała się nazywać Zonda R. Póki co auto pozostaje jedynie jako prototyp w skali 1:8. Niewykluczone jednak, że po kilku przeróbkach auto trafi na drogi publiczne, jednak pod inną nazwą.

Będzie to Pagani Zonda Cinque. Przyrostek "Cinque" oznacza po włosku pięć. Jak łatwo się domyślić, auto zostanie wyprodukowane w ściśle limitowanej serii pięciu egzemplarzy. Póki co nie ma żadnej oficjalnej informacji na temat samochodu ze strony firmy Pagani, ale dużo znaków na niebie i ziemi przemawia za tym, że ten model pojawi się w sprzedaży. Cena samochodu będzie oscylować z pewnością wokół miliona euro.


Podobne wiadomości:

Huayra Roadster z nowej fabryki

Huayra Roadster z nowej fabryki

Samochody luksusowe 2015-05-05

Pagani Huayra Roadster - lżejsze i mocniejsze

Pagani Huayra Roadster - lżejsze i mocniejsze

Aktualności 2017-02-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.