mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Ekstrawaganckie Porsche

Ekstrawaganckie Porsche

Projektantom z włoskiego Studio Torino we współpracy z inżynierami Ruf Automobile udało się stworzyć samochód, którego nie można ominąć bez słowa. Wydawało się, że modele Porsche są już na tyle dokładne, że nie da się w nich zmienić czegokolwiek na lepsze..

Ekstrawaganckie Porsche

Okazało się jednak, że jest inaczej. Kontynuacja stworzonego kilka lat temu modelu RK Spyder ujrzała światło dzienne. Nie będzie to żaden komercyjny hit producenta, gdyż jego produkcja zamknie się w liczbie 49 egzemplarzy montowanych na specjalne zamówienie. Jego twórcy zapewniają także, iż każdy detal w nowym modelu RK Coupe dopasowany będzie do indywidualnych potrzeb potencjalnego klienta.

Spoglądając na jego nadwozie zauważyć można inspirację Porsche 904 oraz Ferrari Dino 246 GT. Nadwozie w wersji coupe posiada stonowaną sylwetkę, nie jest ona potężna ani wyzywająca. Smukłe kształty zostały skrojone na miarę, by pomieścić kierowcę oraz pasażera. Pod pokrywą wykonaną z lekkich metali oraz włókien węglowych ukrywa się jednostka silnikowa, dostarczająca nie lada emocji. Przygotowywany przez firmę Ruf silnik kumuluje w sobie moc 440 koni mechanicznych. Producent samochodu nie zamierza przechwalać się niesamowitymi osiągami auta. Na pytanie o prędkość maksymalną odpowiada: '300 km/h? Realne i bardzo łatwe do osiągnięcia. Nie zapominajmy jednak o ograniczeniach prędkości na drogach'.

Wiele elementów samochodu wykonywanych jest ręcznie, dzięki czemu mają one wyjątkowy oraz niepowtarzalny design. Na życzenie grawerowane jest na nich logo firmy, która go zaprojektowała. Wiele znanych firm przygotowało dla tego modelu na  specjalne życzenie elementy oraz części. Samochód osadzono na estetycznie dopasowanych felgach z aluminium w kształcie pięcioramiennej gwiazdy.

Wnętrze zostało dopasowane odpowiednio do wyglądu zewnętrznego auta. Tapicerkę obito z drogiej skóry, natomiast sportowe fotele zostały wykonane z włókna węglowego. Producent nie podaje żadnej oficjalnej ceny tego wyjątkowego pojazdu, lecz domyślać się można iż będzie to kwestia indywidualna dla każdego egzemplarza, i co oczywiste koszta będą mogły zrobić wrażenie adekwatne do osiągów.

Czytaj także:

Złote Porsche (2006-08-02)

Porsche 9ff CR42 (2006-06-13)

Tematy w artykule: Studio Torino RK Coupe

Komentuj:

~Moniś.... 2006-10-27

jeruna co za bryyyczka:p:D kurde faaajne:(:D

~SYLWIA 2006-10-06

A DLACZEGO NIE WÓZ DLA KOBIET??? MOJE MAŻENIE

~Margol 2006-08-24

Niezła robota :D

~alek 2006-08-22

cudenko

~Porsche_rzadzi_!!! 2006-08-22

CUDO !!!!!!!!!!!! CUDO !!!!!!!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2018 – zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2018 – zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną – nowe Subaru XV!