mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Ekstremalne Corvette

Ekstremalne Corvette

Firma Hennessey Performance ujawniła szczegóły dotyczące swojego najnowszego projektu. Jest to model Z700 Limited Edition, który jest oparty na Chevrolecie Corvette ZR1.

Ekstremalne Corvette

Auto osadzono na felgach z włóka węglowego, a jego wnętrze również zostało uzupełnione ultralekkimi i bardzo wytrzymałymi materiałami z karbonu. Kierownica oraz lewarek skrzyni biegów zostały pokryte Alcantarą.

Rezultaty poprawek są widoczne podczas sprintu do setki. Trwa on mniej więcej tyle co wymówienie nazwy samochodu - 2,9 sekundy. Pokonanie jednej czwartej mili zajmuje mu 10,6 sekundy.

Lista opcji modelu Z700 nie jest wprawdzie długa, ale bardzo ciekawa. Poza standardowym wyborem koloru nadwozia i wnętrza na liście są jeszcze dwa ekstremalne pakiety. Pierwszy to Z750, który podnosi moc do 755 koni mechanicznych. Drugi to Z1000, który jak łatwo się domyślić, zwiększa moc samochodu aż do tysiąca koni, dzięki wspomaganiu silnika przez dwie turbosprężarki.

Firma zamierza wyprodukować tylko 24 egzemplarze ekstremalnej Corvette do 2010 roku. Każdy klient, który zdecyduje się na ten samochód będzie musiał przejść całodniowy kurs szkoleniowy na torze wyścigowym.


Podobne wiadomości:

Tuner Polestar wreszcie własnością Volvo

Tuner Polestar wreszcie własnością Volvo

Aktualności 2015-07-14

1,5 miliona Corvette

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.