mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Ekstremalne testy Artega GT

Ekstremalne testy Artega GT

Może firma Artega nie jest znanym na całym świecie producentem samochodów docierającym do szerokiej masy odbiorców, ale pomimo tego do każdego samochodu, który zamierzać produkować dokłada wiele godzin testów i starań.

Ekstremalne testy Artega GT

Zagranicznym fotoreporterom udało się przyłapać samochód Artega GT podczas testów w jednym z mroźnych miast Północnej Europy. Auto było testowane w temperaturze przekraczającej -20 stopni Celsjusza. To zapowiedź tego, że koncept i prototyp prezentowany podczas ostatnich dwóch edycji targów genewskich wejdzie do produkcji seryjnej.

Jak już wiadomo duża część modelu Artega GT będzie oparta na częściach pochodzących z grupy Volkswagena. Jednak płyta podłogowa oraz nadwozie będą wykonane w oparciu o najnowsze technologie wykorzystujące aluminium i włókno węglowe. Dzięki temu waga samochodu będzie nieznacznie przekraczać tonę. Biorąc pod uwagę, że pod maską została umieszczona jednostka V6 o pojemności 3,6 litra (300KM), Artega z pewnością nie będzie mało dynamicznym autem. Rozpędzi się do setki w czasie niższym niż pięć sekund, natomiast prędkość maksymalna osiągnie 270km/h.

Ten mały ścigacz zbudowany na częściach Volkswagena ma być wyprodukowany w liczbie 500 egzemplarzy. Jednak jeśli zainteresowanie będzie większe, producent nie wyklucza zwiększenia produkcji.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Artega GT Wszystko o Artega
Tematy w artykule: Artega Artega GT

Podobne wiadomości:

Artega wraca do gry

Artega wraca do gry

Aktualności 2015-06-17

Artega ma poważne kłopoty

Artega ma poważne kłopoty

Samochody luksusowe 2012-07-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Oficjalna prezentacja nowego Porsche Cayenne odbędzie się już 29 sierpnia, ale na kilka dni przed premierą wyciekły zdjęcia prezentujące nadwozie i wnętrze nowego SUV-a.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic