mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Elektryczny sportowiec

Elektryczny sportowiec

Artega SE to niemiecka odpowiedź na Teslę Roadster.

Elektryczny sportowiec
Auto, które pojawiło się w Genewie w wersji przedprodukcyjnej, jest "zelektryfikowaną" wersją standardowej odmiany GT. Napęd stanowią dwa elektryczne motory, zamontowane na tylnej osi, których łączna moc wynosi 380 koni mechanicznych. Każdy z silników pracuje niezależnie od drugiego i napędza jedno koło.

Dzięki dodatkowym 80 koniom powyżej wartości w spalinowej wersji, elektryczne auto jest nieco lepsze od spalinowego w kwestii osiagów: do setki w 4,3 sekundy, czyli o połowę sekundy szybciej, a prdkość maksymalna to 250 km/h.

Całkowita waga baterii to 310 kilogramów, a całego auta 1400, czyli tylko 10% więcej niż wersji GT. Artega SE ma zasięg 300 kilometrów, jednak firma zastrzega, że w normalnych, nielaboratoryjnych warunkach maksymalnie przejedziemy jakieś 200. Baterie mogą być ładowane przez tradycyjne gniazdo elektryczne, bądź specjalne stacje ładujące, co jest najszybszą metodą - jedynie, albo raczej "jedynie", 90 minut.

Jeśli firma dostanie wystarczającą ilość zamówień, może produkować 500 sztuk SE rocznie, każda w cenie 150 tysięcy euro (ok. 600 tys. zł). Finalna produkcyjna wersja najprawdopodobniej pojawi się na Frankfurt Motor Show tej jesieni, a na rynek wejdzie w kwietniu 2012 roku.

Podobne wiadomości:

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Technika 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.