mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Elfin: 5 na 50-lecie

Elfin: 5 na 50-lecie

Australijski producent sportowych samochodowych, firma Elfin, z okazji jubileuszu 50-lecia swojego istnienia przygotowała limitowaną serię samochodów. Składa się ona zaledwie z pięciu złotych egzemplarzy modelu MS8s, z których każdy wart jest minimum 128 500 dolarów.

Elfin: 5 na 50-lecie
Karoseria pięciu Elfinów w złotym kolorze „Cooper Gold“ ma przypominać o założycielu firmy, Garrie Cooperze. Wnętrze samochodu zostało wyścielone ciemno czerwoną skórą. Producent zamontował również nowo zaprojektowane felgi. Opcjonalnie do każdego z pięciu egzemplarzy MS8s może zostać zamontowany twardy dach.

Na życzenie klienta samochód może zostać wyposażony w wzmocnioną sprężarką mechaniczną jednostkę napędową V8 o pojemności 5.7 l. Dzięki kompresorowi silnik uzyskuje 660 Nm momentu obrotowego i moc 480 KM. Wystarczająco dużo by Elfiny mogły się rozpędzić od 0 do 100 km/h w mniej niż 3 sekundy.

Ceny unikatowych australijskich sprinterów rozpoczynają się od 128 500 dolarów. Za dodatkowe 12 000 dolarów producent wyposaży samochody we wspomniany kompresor.

Czytaj także:

Zielone światło dla Elfin MS8 Streamliner 2006-07-11
Tematy w artykule: Elfin MS8s

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando