mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Elfin: 5 na 50-lecie

Elfin: 5 na 50-lecie

Australijski producent sportowych samochodowych, firma Elfin, z okazji jubileuszu 50-lecia swojego istnienia przygotowała limitowaną serię samochodów. Składa się ona zaledwie z pięciu złotych egzemplarzy modelu MS8s, z których każdy wart jest minimum 128 500 dolarów.

Elfin: 5 na 50-lecie
Karoseria pięciu Elfinów w złotym kolorze „Cooper Gold“ ma przypominać o założycielu firmy, Garrie Cooperze. Wnętrze samochodu zostało wyścielone ciemno czerwoną skórą. Producent zamontował również nowo zaprojektowane felgi. Opcjonalnie do każdego z pięciu egzemplarzy MS8s może zostać zamontowany twardy dach.

Na życzenie klienta samochód może zostać wyposażony w wzmocnioną sprężarką mechaniczną jednostkę napędową V8 o pojemności 5.7 l. Dzięki kompresorowi silnik uzyskuje 660 Nm momentu obrotowego i moc 480 KM. Wystarczająco dużo by Elfiny mogły się rozpędzić od 0 do 100 km/h w mniej niż 3 sekundy.

Ceny unikatowych australijskich sprinterów rozpoczynają się od 128 500 dolarów. Za dodatkowe 12 000 dolarów producent wyposaży samochody we wspomniany kompresor.

Czytaj także:

Zielone światło dla Elfin MS8 Streamliner 2006-07-11
Tematy w artykule: Elfin MS8s

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.