mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Elita szyku, piękna i mocy

Elita szyku, piękna i mocy

AutoVIP Opera - bezprecedensowe wydarzenie na polskiej arenie motoryzacyjnej już za nami. Sobotnią nocą na Dziedziniec Wielki Zamku Królewskiego w Warszawie zawitały szczególne auta.

Elita szyku, piękna i mocy

Dokładnie 7571 KM, niemal 100 litrów pojemności, a co najważniejsze niespełna pół tysiąca zaproszonych gości specjalnych, którzy mieli okazję obcować z 23 pięknymi samochodami. Wielkie liczby podkreślają tym bardziej wagę pierwszego takiego wydarzenia w Polsce. W jednym miejscu, w zaszczytnym gronie spotkały się tuzy motoryzacji i VIP-y polskiego biznesu, by wspólnie pod batutą Włodzimierza i Macieja Zientarskich mówić o bezpieczeństwie i zbierać fundusze na charytatywny cel.

Ideą prezentacji znamienitych samochodów - bo można auta tej klasy personifikować - było pokazanie tego, co na co dzień rzadko lub w ogóle nie pojawia się na drogach naszego kraju. Były więc zamorskie Cadillac STS i XLR oraz Corvette, arystokratyczny Aston Martin DB9, polski reprezentant klubu "exclusive" Leopard, rzadki jak perła Jaguar Portfolio Super V8, purystycznie sportowy i oszałamiająco drogi McLaren SLR, kultowe już Porsche 911 i wreszcie godny monarszych salonów Rolls-Royce Phantom.

Ten ostatni sprawił pierwszą niespodziankę wieczoru. Bowiem na każdego, kto wykazał się hojnością podczas licytacji prac dziecięcych oraz obrazu z galerii Małgorzaty Napiórkowskiej, czekała wyjątkowa niespodzianka. Drogę do domu tego wieczora zapewniał drugi, podstawiony specjalnie w tym celu Rolls Royce Phantom. Łącznie zebrano 13.500 złotych, które zostaną przekazane na leczenie dzieci w Centrum Zdrowia Matki Polki.

Na tym jednak nie koniec niespodzianek: wszyscy czekali na zapowiadaną, pierwszą na świecie prezentację najnowszego auta luksusowego. Wiadomo było jedynie, że samochód jest reprezentantem podobnej do już obecnej na zamku klasy, i że organizującemu wydarzenie magazynowi AutoVIP udało się nakłonić producenta by pokazał go na trzy tygodnie przed światową premierą we Frankfurcie. Ostatecznie na Dziedziniec Wielki Zamku Królewskiego wjechał.... TU czytaj relację.

Pierwsza AutoVIP Opera już za nami. Ekscytująca wizyta w świecie motoryzacyjnej arystokracji daleka była od niedostępności i dyskrecji unikającej rozgłosu burżuazji. Oby kolejna edycja okazała się co najmniej tak świetna, a goście wykazali się co najmniej podobną szczodrością.

Nie można zapomnieć także o hojnych sponsorach. AutoVIP Opera odbyła się dzięki znakomitym: Diners Club, ING Car Lease, ING Lease.


Więcej informacji na temat AutoVIP Opera:

AutoVIP Opera: samochodowe dzieła sztuki - zapowiedź 1

AutoVIP Opera: zapowiedź 2, opis aut

Komentuj:

~Rafał Strzelecki 2007-05-25

Było by miło otrzymać zaproszenie na przyszła edycję tej imprezy. Pozdrawiam Rafal Strzelecki rafal@portos.net.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.