Fenix od Nobla

Były szef marki Noble stworzył właśnie nową markę. Supersamochód Fenix jest następcą modelu M12.

Fenix od Nobla

Lee Noble, który jest twórcą nowej marki, opisuje Fenixa jako następcę modelu M12. Jednak pod względem stylistyki jest to całkowicie inny projekt i ma on niewiele wspólnego z poprzednikiem. Fenix wygląda agresywnie, jego karoseria jest zbudowana z prostych i ostrych kształtów.

Całość ma ważyć jedynie 1.200 kilogramów, natomiast klienci będą mogli wybierać spośród dwóch opcji silnikowych. Pierwsza to flagowa jednostka GM V8 LS9 o pojemności 6,2 litra. Motor pochodzi wprost od Corvette ZR1. Amerykański agregat generuje moc 638KM, co powinno sprawić że przyspieszenie do setki potrwa tyle co wymówienie jego nazwy. Alternatywą dla tej jednostki będzie motor LS3, również ośmiocylindrowy, którego maksimum to 480KM.

Montaż pierwszych egzemplarzy Fenixa rozpocznie się w przeciągu miesiąca. Auto będzie testowane w ekstremalnych warunkach. Na początek w RPA, gdzie powstaje. Niedługo potem powinno trafić na Stary Kontynent.

Rocznie firma zamierza produkować około 60-70 samochodów. Kiedy sprzedaż ruszy także w Ameryce, Japonii i innych krajach, docelowo produkowanych będzie 500 egzemplarzy Fenixa każdego roku. Cena samochodu nie jest jeszcze znana, ale w kuluarach mówi się że cennik będzie otwierać kwota w okolicach 220 tysięcy złotych.

Tematy w artykule: Noble Noble M600

Podobne wiadomości:

Arrinera Automotiv przejmuje Brytyjczyków

Arrinera Automotiv przejmuje Brytyjczyków

Samochody luksusowe 2011-11-09

Noble M600 - wszystko na ten temat

Noble M600 - wszystko na ten temat

Samochody luksusowe 2011-01-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.