mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Ferrari 599 Fernando Alonso

Ferrari 599 Fernando Alonso

Ferrari 599 w przyszłym roku zostanie zastąpione przez nowy model. Auto jest już na rynku kilka lat, a w mediach co jakiś czas pojawiają się sygnały o następcy 599. Ostatnio pojawiły się informacje o ostatniej specjalnej wersji 599.

Ferrari 599 Fernando Alonso
Producent aut z Maranello na rynek wypuścił kilka wersji 599-tki. Podstawowa wersja to Fiorano GTB, później na rynku pojawił się poprawiony model HGTE oraz China edition. Włosi stworzyli koncepcyjny model HY-KERS oraz wskrzesili legendę GTO bazującą na 599XX. Nie można zapominać również wyjątkowych Superfast P540 oraz SA Aperta. Jednak to jeszcze nie wszystko co Ferrari ma do powiedzenia w kwestii 599. AutoBlog donosi, że Ferrari chce złożyć hołd swojemu kierowcy wypuszczając na rynek limitowaną edycję 40 sztuk Ferrari 599 sygnowanych nazwiskiem Fernando Alonso.

Samochód pewnie nie otrzyma tylko emblematu na tylnej klapie z imieniem i nazwiskiem hiszpańskiego kierowcy ale Włosi sprawią, że poprawie ulegną za równo kwestie mechaniczne jak i właściwości aerodynamiczne. Fernando Alonso to dwukrotny mistrz świata F1. Oba tytuły jednak wywalczył startując w zespole Renault. Może, warto było by w Maranello wstrzymać się z wypuszczaniem na rynek specjalnej edycji auta sygnowanej nazwiskiem Hiszpana do czasu aż ten zdobędzie tytuł startując w czerwonych barwach.

Podobne wiadomości:

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Sedan Ferrari na sprzedaż

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando