mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Ferrari F12 prosto z siłowni

Ferrari F12 prosto z siłowni

Ferrari F12 Berlinetta to auto, które z pewnością nigdy nie cierpiało na niedobór mocy. Już w chwili debiutu 3 lata temu było aż o 120KM mocniejsze od swojego poprzednika. Nie myślieliście chyba jednak, że firmie z Maranello to wystarczy?

Ferrari F12 prosto z siłowni
Otóż Ferrari F12 już niebawem ukaże nam się w nowej, zmodernizowanej wersji. Bardzo możliwe, że wzorem mniejszego modelu F488, dostanie przydomek GTO. Co jednak pewne, będzie autem sporo mocniejszym i dużo lżejszym niż dotąd.

Ferrari ponoć podkręciło 12-cylindrowy silnik 6,3 z F12 Berlinetty z 740 do 780KM! Niewiele? Połączcie to z masą auta niższą aż o 110kg i z tego równania wychodzi auto sporo szybsze niż dotąd. A już teraz F12 Berlinetta potrzebuje jedynie 3,1 sekundy na sprint od 0 do 100km/h i może gnać 340km/h. Nową bestię z Maranello poznamy jednak najprawdopodobniej dopiero na przyszłorocznym salonie samochodowym w Genewie, choć Ferrari już testuje przedprodukcyjne egzemplarze. Nie możemy się doczekać...
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari Ferrari F12berlinetta

Podobne wiadomości:

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Aktualności 2017-08-30

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.