mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Ferrari F40 ma już 25 lat

Ferrari F40 ma już 25 lat

W roku 1987 Ferrari zaprezentowała model F40, który powstał z okazji 40-lecia firmy. Auto jest modelem stworzonym za życia założyciela marki, Enzo Ferrariego. W tym roku mija 25 lat od momentu pojawienia się tego kultowego auta.

Ferrari F40 ma już 25 lat
Z okazji 25-lecia powstania modelu F40 Brytyjski Klub Właścicieli Ferrari pragnie zebrać jak najwięcej istniejących sztuk F40 w jednym miejscu podczas imprezy Silverstone Classic, która odbędzie się w dniach 20-22 czerwca 2012. "Naszym oryginalnym założeniem było zebranie 25 sztuk z tych, które pozostało razem. Skontaktowałem się z właścicielami i jestem zadowolony, że tak wielu z nich chce wziąć udział w obchodach. Jest ich tak wielu, że na razie mamy 50 zgłoszeń potwierdzonych, a ciągle jeszcze nowe napływają", powiedział Nigel Chiltern-Hunt koordynator klubu ds. obchodów rocznicy, który również jest szczęśliwym posiadaczem Ferrari F40. Podczas 20-lecia F40 na Silverstonie w 2007 roku udało się zgromadzić 40 sztuk modelu F40. W tym roku zanosi się na pobicie rekordu.

Ferrari F40 zostało zaprezentowane w 1987 roku z okazji 40 rocznicy powstania marki z Maranello. Nadowzie zostało zaprojektowane przez Pininfarinę. Ultralekkie nadwozie zostało stworzone z włókna węglowego, Kewlaro oraz okien wykonanych z tworzywa sztucznego. Moc 478 KM dostarczana była poprzez sinik V8 podwójnie doładowany. F40 pierwszą setkę osiągało po upływie 3.8 sekundy, a maksymalnie tym autem można było osiągnąć prędkość 324 km/h. Ferrari F40 w środku miało bardzo spartańskie wnętrze o czym świadczą linki, w miejsce wewnętrznych klamek zamontowane do otwierania drzwi. Jednak w tym aucie nie chodziło o komfort a doznania i emocje. Wielu uważa F40 za najlepszy supersportowy samochód jaki kiedykolwiek powstał. Nie wątpliwie jest to jedno z najlepszych Ferrari jakie zostało stworzone w Maranello.

 
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari Silverstone Ferrari F40

Podobne wiadomości:

70. urodziny marki Ferrari

70. urodziny marki Ferrari

Samochody luksusowe 2017-03-13

W 2017 roku mija 70 lat od momentu, kiedy Enzo Ferrari zbudował swój pierwszy drogowy samochód. 

Ferrari Berlinetta

auto motor i sport 0000-00-00

740 KM w drogowym aucie. W czasach odzysku energii i systemów start/stop Ferrari prezentuje najnowszy model. Robi to oczywiście po swojemu - F12 Berlinetta ma spalinowy silnik V12, o 120 KM mocniejszy niż silnik poprzednika. I - z kamienną twarzą dodaje Ferrari - dużo bardziej oszczędny.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.