Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Ferrari FF: Jeśli chcesz tankuj bioetanol

Ferrari FF: Jeśli chcesz tankuj bioetanol

Posiadasz Ferrari FF lub zamierzasz je kupić ale martwi Cię kwestia trucia środowiska i boisz się ekologów czyhających na Twój samochód? Firma z Norwegii sprawi, że Twoje FF będzie mogło korzystać z bioetanolu.

Ferrari FF: Jeśli chcesz tankuj bioetanol
Za kwotę poniżej 1500 euro norweska firma Customized.no wyposaży Ferrari FF w możliwość tankowania paliwa E85, czyli bioetanolu. Dzięki temu FF stanie się jeszcze mocniejszym autem, a przy okazji będzie emitować tyle szkodliwych substancji ile auto miejskie. Dzięki zasilaniu E85 moc silnika wzrasta z 660 KM do 887 KM.

Ferrari FF zasilane zwykłą benzyną do atmosfery emituje 360g/km szkodliwych substancji. W momencie zatankowania bioetanolu emisja spada do ilości poniżej 100g/km. Zasilanie E85 pozwala na osiągnięcie pierwszej steki w czasie 3 sekund. To o 20% lepszy wynik niż w przypadku benzyny.

Ferrari FF to nie jedyne supersportowe auto, które może być napędzane E85. Koenigsegg Agera R zasilany bioetanolem generuje moc 1115 KM podczas gdy korzystając ze standardowego paliwa moc silnika wynosi "tylko" 940 KM. Jak widać można mocniej i ekologiczniej bez korzystania z hybrydy.

Podobne wiadomości:

Ferrari F12 od Bengala Design

Ferrari F12 od Bengala Design

Samochody luksusowe 2016-10-13

Ferrari pracuje nad nowym flagowcem

Ferrari pracuje nad nowym flagowcem

Samochody luksusowe 2016-08-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków
Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków
Wykonawca odcinka drogi ekspresowej S8 w woj. mazowieckim po wydaniu zgody przystąpił do prac na odcinku Przeszkoda – Paszków. W ramach tej inwestycji droga a Radziejowic do Paszkowa zostanie rozbudowana do parametrów trasy ekspresowej.