mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Ferrari FF: Jeśli chcesz tankuj bioetanol

Ferrari FF: Jeśli chcesz tankuj bioetanol

Posiadasz Ferrari FF lub zamierzasz je kupić ale martwi Cię kwestia trucia środowiska i boisz się ekologów czyhających na Twój samochód? Firma z Norwegii sprawi, że Twoje FF będzie mogło korzystać z bioetanolu.

Ferrari FF: Jeśli chcesz tankuj bioetanol
Za kwotę poniżej 1500 euro norweska firma Customized.no wyposaży Ferrari FF w możliwość tankowania paliwa E85, czyli bioetanolu. Dzięki temu FF stanie się jeszcze mocniejszym autem, a przy okazji będzie emitować tyle szkodliwych substancji ile auto miejskie. Dzięki zasilaniu E85 moc silnika wzrasta z 660 KM do 887 KM.

Ferrari FF zasilane zwykłą benzyną do atmosfery emituje 360g/km szkodliwych substancji. W momencie zatankowania bioetanolu emisja spada do ilości poniżej 100g/km. Zasilanie E85 pozwala na osiągnięcie pierwszej steki w czasie 3 sekund. To o 20% lepszy wynik niż w przypadku benzyny.

Ferrari FF to nie jedyne supersportowe auto, które może być napędzane E85. Koenigsegg Agera R zasilany bioetanolem generuje moc 1115 KM podczas gdy korzystając ze standardowego paliwa moc silnika wynosi "tylko" 940 KM. Jak widać można mocniej i ekologiczniej bez korzystania z hybrydy.

Podobne wiadomości:

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Aktualności 2017-08-30

70. urodziny marki Ferrari

70. urodziny marki Ferrari

Samochody luksusowe 2017-03-13

W 2017 roku mija 70 lat od momentu, kiedy Enzo Ferrari zbudował swój pierwszy drogowy samochód. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.