mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Ferrari Mille Chili

Ferrari Mille Chili

Oficjalnie nowe studium koncepcyjne nie posiada nawet nazwy. Wśród pracowników Ferrari nazywany jest jednak Mille Chili i będzie to ważny koncept dla Ferrari jeśli chodzi o rozwój tej marki w niedalekiej przyszłości.

Ferrari Mille Chili

Na pierwszy rzut oka samochód stylistyką przypomina model Enzo. Jednak są to tylko pozory. Podczas niedawnej prezentacji na włoskim torze testowym Fiorano, Ferrari uchyliło rąbka tajemnicy na temat szeregu technologii, które zostały zaimplementowane w aucie. Mają one za zadanie zmniejszyć jego wagę, zwiększyć wydajność i pozwolić utrzymać poziomy emisji spalin w dopuszczalnych normach.

Studium koncepcyjne pokazuje, o ile mniejszy i lżejszy mógłby być model Enzo, jeśli zastosowano by w nim nowatorskie rozwiązania. W porównaniu do swojego protoplasty, Mille Chili waży o 300 kilogramów mniej i jest o metr krótszy. Prawdopodobnie auto nie wejdzie nigdy do produkcji i jest jak na razie jedynie pokazem możliwości technologicznych marki. Najpierw część z nich zostanie wykorzystana w Formule 1, a dopiero potem będzie mogło trafić do aut jeżdżących po zwykłych ulicach.

W przyszłości samochody marki Ferrari będą posiadać hybrydowy układ silnikowy. Wraz z nimi współpracować będą automatyczne skrzynie biegów nowej generacji, oparte na podobnej filozofii co DSG. Z tym, że zmiana biegów ma się odbywać w przeciągu 30 milisekund.

Wraz ze wzrostem dynamiki zadbano też, by model zachowywał odpowiednie wymogi bezpieczeństwa. Dlatego też zostanie w nim zastosowany kadłub z włókna węglowego na podobieństwo bolidów Formuły 1.

Czytaj także:

Skrojony na miarę (2007-05-29)

Ile trzeba czekać na Ferrari? (2007-05-10)

Konkurent z Maranello (2007-05-04)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari Ferrari Mille Chilli

Podobne wiadomości:

70. urodziny marki Ferrari

70. urodziny marki Ferrari

Samochody luksusowe 2017-03-13

W 2017 roku mija 70 lat od momentu, kiedy Enzo Ferrari zbudował swój pierwszy drogowy samochód. 

Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i najszybsze w historii

Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i...

Samochody luksusowe 2017-02-16

Komentuj:

~romek 2007-07-02

przecież to enzo, które puknięto 2 razy młotkiem po bokach żeby wyglądało inaczej. Tył identyczny, przód prawie identyczny. Ferrari już nie takie jak kiedyś, kiedyś te auta były symbolem piękna, a teraz? No comments

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.