mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Ferrari Testarossa z serialu "Miami Vice" na aukcji

Ferrari Testarossa z serialu "Miami Vice" na aukcji

Serial, który w Polsce był pokazywany w TV pod tytułem "Policjanci z Miami" to kultowa pozycja z lat 90-tych. Teraz można zakupić na aukcji samochód, którym detektywi Sonny Crockett i Ricardo Tubbs ścigali przestępców. Mowa oczywiście o białym egzemplarzu Ferrari Testarossa.

Ferrari Testarossa z serialu
Licytacja wyjątkowej "Czerwonej głowy" będzie miała miejsce 15 sierpnia na Mecum Daytime Auction w Monterey, w stanie Kalifornia. Biały egzemplarz posiada dwunastocylindrowy silnik o pojemności 4,9-litra. Jednostka jest stajnią 390 KM. Motor połączono z 5-biegową skrzynią mechaniczną. W środku skórzane wnętrze, elektrycznie otwierane szyby oraz niezbędna w upalnym Miami klimatyzacja.

Początkowo w serialu obok Dona Johnsona i Philipa Michaela Thomasa grała replika Ferrari Daytona Spyder 365 GTS/4. Samochód powstał na bazie amerykańskiej Corvetty. Jednak Ferrari zaprotestowało i replika została zniszczona. Na szczęście producenci doszli do porozumienia z włoską marką i dzięki temu dostali dwa czarne egzemplarze Tesstarossy, które przemalowano na biało.

Jedno z aut zostało rozbite, zaś drugie czekało schowane w garażu, od momentu zakończenia zdjęć do serialu. Wyjątkowy egzemplarz na liczniku przebiegu ma 16,124 mile, czyli 25 960 km. Auto posiada certyfikat Ferrari Classiche oraz Ferrari North America. Przywrócenie Testarossy to stanu jeżdżącego egzemplarza kosztowało 8 tys. dolarów, ale to kropla w porównaniu do morza gotówki, jaką ktoś będzie w stanie zapłacić za ten unikatowy samochód.

Cenna nie jest na razie znana, ale bez problemu przekroczy milion lub może nawet dwa miliony dolarów.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari aukcje samochodow aukcja Ferrari Testarossa

Podobne wiadomości:

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Ferrari Erica Claptona na sprzedaż

Ferrari Erica Claptona na sprzedaż

Samochody luksusowe 2017-01-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi Q8 – koncept jest już gotowy
Audi Q8 – koncept jest już gotowy
Już za kilka tygodni podczas targów w Detroit pojawi się zupełnie nowe Audi Q8. Będzie to nowy SUV, który po premierze produkcyjnej wersji stanie się flagowym okrętem koncernu z Ingolstadt.