mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Ferrari prosto z marzeń

Ferrari prosto z marzeń

Projektanci z włoskiej Pininfariny przygotowali specjalnie dla amerykańskiego kolekcjonera samochodów model Ferrari 612 Scaglietti. Premiera tego wyjątkowego samochodu miała miejsce w sobotę na Concours d`Elegance w Villa d`Este.

Ferrari prosto z marzeń

Peter Kalikow, szef rady nadzorczej New York Metropolitan Authority zażyczył sobie nowoczesnego samochodu sportowego posiadającego klasyczny wdzięk. Auto, które zostało zlecone do wykonania oparto na płycie podłogowej Ferrari 612. Natomiast reszta detali została pieczołowicie opracowana przez Pininfarinę. Wszystkie modyfikacje zostały przeprowadzone tak bardzo subtelnie, że tylko znawcy marki potrafią bez problemu je rozpoznać.

Jednym z elementów, które zostały poddane ponownej obróbce został grill, znajdujący się poniżej maski. Zaprojektowano go ponownie w stylu przypominającym modele z lat 50-tych i 60-tych. Modyfikacji uległ również standardowy blaszany dach, który został zastąpiony dachem wykonanym ze szkła. Obok przednich kół zamontowano powiększone wloty powietrza. Z tyłu dokonano kilku zmian, światła zostały zaprojektowane podobnie do tych, które znajdują się w Ferrari Enzo.

W środku samochodu każdy detal i bardzo luksusowe wyposażenie oraz elementy zostały szczegółowo przygotowane zgodnie ze wskazówkami oraz oczekiwaniami swego przyszłego właściciela.

Czytaj także:

"Wielkie show Alfa Romeo" (2006-04-20)

"Egzotyczne Ferrari" (2006-03-29)


Podobne wiadomości:

Kultowe Ferrari 250 GTO - czy rekord zostanie pobity?

Kultowe Ferrari 250 GTO - czy rekord zostanie...

Samochody luksusowe 2016-11-18

Ferrari stawia na hybrydy

Ferrari stawia na hybrydy

Samochody luksusowe 2016-11-08

Komentuj:

orchidea 2009-05-05

witam!!! Jesteście może teraz?

~fun 2006-04-27

Ty R1 chyba smierci sie nie boisz. matiz i fabia to szybkie samochody . ja wole malucha 126p

~raiders 2006-04-24

tylko pozazdrościć:)

~R1 2006-04-24

Wole Matiza albo Fabie :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autobusy szkolne są w tragicznym stanie
Autobusy szkolne są w tragicznym stanie
Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła kontrolę działań transportowych gmin w zakresie realizacji obowiązku dowożenia dzieci i uczniów do przedszkoli i szkół. Wyniki tej kontroli są zatrważające.