mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Ferrari prosto z marzeń

Ferrari prosto z marzeń

Projektanci z włoskiej Pininfariny przygotowali specjalnie dla amerykańskiego kolekcjonera samochodów model Ferrari 612 Scaglietti. Premiera tego wyjątkowego samochodu miała miejsce w sobotę na Concours d`Elegance w Villa d`Este.

Ferrari prosto z marzeń

Peter Kalikow, szef rady nadzorczej New York Metropolitan Authority zażyczył sobie nowoczesnego samochodu sportowego posiadającego klasyczny wdzięk. Auto, które zostało zlecone do wykonania oparto na płycie podłogowej Ferrari 612. Natomiast reszta detali została pieczołowicie opracowana przez Pininfarinę. Wszystkie modyfikacje zostały przeprowadzone tak bardzo subtelnie, że tylko znawcy marki potrafią bez problemu je rozpoznać.

Jednym z elementów, które zostały poddane ponownej obróbce został grill, znajdujący się poniżej maski. Zaprojektowano go ponownie w stylu przypominającym modele z lat 50-tych i 60-tych. Modyfikacji uległ również standardowy blaszany dach, który został zastąpiony dachem wykonanym ze szkła. Obok przednich kół zamontowano powiększone wloty powietrza. Z tyłu dokonano kilku zmian, światła zostały zaprojektowane podobnie do tych, które znajdują się w Ferrari Enzo.

W środku samochodu każdy detal i bardzo luksusowe wyposażenie oraz elementy zostały szczegółowo przygotowane zgodnie ze wskazówkami oraz oczekiwaniami swego przyszłego właściciela.

Czytaj także:

"Wielkie show Alfa Romeo" (2006-04-20)

"Egzotyczne Ferrari" (2006-03-29)


Podobne wiadomości:

Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i najszybsze w historii

Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i...

Samochody luksusowe 2017-02-16

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Komentuj:

orchidea 2009-05-05

witam!!! Jesteście może teraz?

~fun 2006-04-27

Ty R1 chyba smierci sie nie boisz. matiz i fabia to szybkie samochody . ja wole malucha 126p

~raiders 2006-04-24

tylko pozazdrościć:)

~R1 2006-04-24

Wole Matiza albo Fabie :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.