mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Fiat będzie budował Maserati Levante we Włoszech

Fiat będzie budował Maserati Levante we Włoszech

Model Levante to pierwszy w historii SUV z logiem trójzębu. Cały świat motoryzacyjny niecierpliwie wyczekuje debiutu tego auta na rynku. Pojawiły się pierwsze informacje dotyczące produkcji tego samochodu.

Fiat będzie budował Maserati Levante we Włoszech
Fiat, do którego należy marka Maserati zamierza produkować model Levante w swojej fabryce ulokowanej w Turynie. Produkcja nowego modelu ma rozpocząć się pod koniec przyszłego roku, a auto na rynku będzie sprzedawane w 2015 roku.

Produkcja Levante we Włoszech to część planu, który ma zwiększyć ilość samochodów produkowanych w Italii oraz przyczynić się do zmniejszenia strat koncernu na rynku europejskim. Włoski koncern rozpocznie restrukturyzację swojego fabryki Mirafiori, tak by przygotować ją do rozpoczęcia produkcji modelu Levante. Włosi zamierzają zainwestować 1 miliard euro w zakład Mirafiori.

Maserati Levante dzięki włoskiej produkcji podniesie swój status reklamowane jako "made in Italy". To z kolei sprawi, że marka zarobi więcej dla swojego macierzystego koncernu. Do 2016 roku koncern Fiata zamierza dostarczyć na rynek 8 nowych modeli Alfy Romeo oraz sześć aut z logiem trójzębu. W 2015 roku Włosi planują sprzedać 50 tys. sztuk modelu Levante.

Podobne wiadomości:

Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati

Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati

Samochody luksusowe 2016-09-08

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Samochody luksusowe 2016-08-02

Komentuj:

~MAs 2013-09-09

Nie dziwię się, że Maserati to Twoje auto marzeń. Moje też. Ciekawi mnie ile z tych 50 tys. aut w 2015 trafi do Polski, oby jak najwięcej. Ucieszyłoby mnie gdyby częściej można było zobaczyć Maserati na polskich drogach.

~pola 2013-09-07

Moim niedoścignionym marzeniem jest Maserati Granturismo. Ostatnio widziałam jedno -przepiękne na ulicach Warszawy i nie mogłam oderwać wzroku. Fajnie że Polaków zaczyna być na nie stać, ze zaczynają coraz większą wagę przywiązywać do tego czym jeżdżą

~masia 2013-09-06

Maserati, auto marzeń! nie tylko włoskie, ale świetnie wykończone, z super mechaniką.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Posłowie PiS mają pomysł na rewolucję w ubezpieczeniach OC. Chcą żeby w przyszłości polisa nie była przypisana do samochodu, ale do kierowcy. Dzięki temu utrata zniżek będzie dotyczyć tylko pojazdu, którym kierowca spowodował, a nie wszystkich posiadanych przez niego aut.