mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Fisker Karma prawie gotowy

Fisker Karma prawie gotowy

Firma Fisker Automotive czyni ostatnie kroki w kierunku wprowadzenia do produkcji swojego samochodu hybrydowego zasilanego z gniazdka. Podpisano już kontrakt z fińską fabryką Valmet Automotive, która zajmie się budową aut od końca 2009 roku.

Fisker Karma prawie gotowy

Valmet będzie pierwszym i jak na razie głównym dostawcą dla Fiskera. Pierwsze samochodu zejdą z taśmy jeszcze w 2009 roku, natomiast roczna produkcja jest jak na razie rozplanowana na 15 tysięcy egzemplarzy.

Firma Velmet Automotive wybuduje specjalnie na tą okazję drugą linię do wytłaczania nadwozi, dzięki czemu powstanie 500 miejsc pracy. Firma ma już duże doświadczenie jeśli chodzi o montaż samochodów luksusowych. Do tej pory składano tam Porsche Boxster oraz Caymana.

Fisker Karma będzie czterodrzwiowym sedanem napędzanym za pomocą silnika hybrydowego. Jednostka napędowa pozwoli rozwijać prędkość maksymalną rzędu 200 km/h i zasięg na baterii elektrycznej do 80 kilometrów. W opcji będzie można go wyposażyć w dach słoneczny, który będzie doładowywany. Ceny samochodu mają się rozpoczynać już od 170 tysięcy złotych.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Fisker Karma Wszystko o Fisker
Tematy w artykule: Fisker Fisker Karma

Podobne wiadomości:

Henrik Fisker buduje nową Karmę

Henrik Fisker buduje nową Karmę

Samochody luksusowe 2016-10-06

Koniec Fiskera, ale Karma powróci

Koniec Fiskera, ale Karma powróci

Aktualności 2015-02-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.