mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Flagowy model Cadillaca dostał zielone światło

Flagowy model Cadillaca dostał zielone światło

Amerykanie mogą już rozpocząć prace nad konkurentem BMW Serii 7 i Mercedesa Klasy S. Od kilku miesięcy mówiło się o flagowym Cadillacu dużo, ale dopiero teraz samochód dostał zielone światło.

Flagowy model Cadillaca dostał zielone światło
Johan de Nysschen stojący za sterami marki Cadillac potwierdził serwisowi Reuters plany na najbliższe lata. Te zakładają dostarczenie na rynek do roku 2020 amerykańskiego konkurenta dla Audi A8, BMW Serii 7 i Mercedesa Klasy S. Na razie o aucie wiadomo tylko, że pojawi się na rynku pod nazwą CT8 lub CT9. Mało porywająca nazwa jak dla limuzyny.

Mało tego Cadillac chce do swojej oferty dołączyć model czysto elektrycznych, coś na wzór Chevrolet Volta. Dodatkowo Amerykanie szukają następcy dwudrzwiowego coupe -  ELR. Szef Cadillaca chce jednak, aby nowy model był bardziej praktyczniejszy.

Najszybciej na rynku pojawi się jednak konkurent Mercedesa CLA (2018 rok), który zostanie zbudowany w oparciu o Chevroleta Cruze. Plany mówią również o crossoverze, który podzieli podzespoły z konkurentem CLA. To na razie jednak niepotwierdzone informacje.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Cadillac
Tematy w artykule: Cadillac Cadillac ELR Cadillac Ciel Concept

Podobne wiadomości:

Donald Trump i jego

Donald Trump i jego "Bestia" już w Polsce

Samochody luksusowe 2017-07-05

Bestia - nowy samochód Donalda Trumpa

Bestia - nowy samochód Donalda Trumpa

Aktualności 2017-01-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic