mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Floyd Mayweather zamówił Kode57 Enji

Floyd Mayweather zamówił Kode57 Enji

Były bokser, a obecnie promotor- Floyd Mayweather, jest wielkim fanem motoryzacji. Szczególnie w najszybszym i najbardziej luksusowym wydaniu. Jest też jednym z pierwszych klientów, którzy zamówili nowy supersamochód zbudowany przez Kena Okuyamę.

Floyd Mayweather zamówił Kode57 Enji
O ile pierwsze nazwisko mówi sporo, to o drugim nie każdy musiał słyszeć. Ken Okuyama to uznany projektant samochodów, za którym stoją takie produkty jak Ferrari Enzo, Ferrari P4/5, Maserati Quattroporte i wiele innych. Japończyk prowadzi teraz swoje biuro projektowe, a dosłownie kilka dni temu przedstawił najnowsze dzieło podczas imprezy Quail Motorsports Gathering.

Jest to Kode57 Enji, czyli supersamochód zasilany silnikiem 6.0 V12 umieszczonym z przodu. Jednostka produkuje 611 KM maksymalnej mocy i 607 Nm maksymalnego momentu obrotowego i połączono ją z sześciobiegową skrzynią ręczną. Prawdopodobnie jest to silnik pochodzący z Ferrari 599 GTB Fioriano. Na tym nie kończą się konotacje z włoską stajnią. Również w kabinie można znaleźć wiele powiązań z marką z Maranello, jak choćby kierownica czy deska rozdzielcza oraz panel do przełączania biegów.

Konstrukcja samochodu stoi na płycie podłogowej wykonanej z włókna węglowego. Samochód stojący na 21 i 22-calowych kołach waży zaledwie 1634 kg. Co więcej, mimo że jest to na razie jedyny egzemplarz w wersji koncepcyjnej, firma Novitec zaproponowała pakiet tuningowy podnoszący moc do 692 KM, a moment obrotowy do 641 Nm.

Samochód miał swój debiut podczas ostatniego konkursu elegancji w Pebble Beach. Jeżeli znajdą się chętni, Okuyama nie wyklucza uruchomienia produkcji w niewielkim nakładzie tego dwuosobowego speedstera. Na pewno jednym z nich będzie Floyd Mayweather, który właśnie zamówił jeden egzemplarz. Zapłacił za niego 2,5 mln dolarów, ale w jego przypadku pieniądze nie grają większej roli.

O nowym zakupie byłego boksera poinformował Obi Okeke z DoctorBugatti.com i Liquidtorque.com, który określa się jego personalnym dystrybutorem supersamochodów. Co więcej, Okeke zdradził, że Okuyama wyprodukuje co najmniej pięć egzemplarzy tego supersamochodu. Informacje nie zostały jeszcze potwierdzone przez producenta, ale wspomniany wyżej człowiek poinformował media, że jest wyłącznym przedstawicielem marki na obu kontynentach Ameryki.
Tematy w artykule: Kode57

Podobne wiadomości:

Fundusze dla Krakowa

Fundusze dla Krakowa

Polskie drogi 2005-09-23

Po kradzieży polisa zapewni pieniądze na nowe auto

Po kradzieży polisa zapewni pieniądze na nowe...

Rynek 2007-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.