mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Ford Mustang na dachu Empire State Building!

Ford Mustang na dachu Empire State Building!

W dniach 16-17 kwietnia Ford uczci w bardzo wyjątkowy sposób 50 lat modelu Mustang. Egzemplarz najnowszej generacji kultowego modelu będzie pokazywany na 86. piętrze legendarnego Empire State Building, tam gdzie mieści się taras widokowy.

Ford Mustang na dachu Empire State Building!
W 1964 roku, kiedy to na salonie samochodowym w Nowym Jorku Ford miał pokazać najnowszy swój model sportowy kilku ludzi postanowiło, aby prezentacja modelu odbiła się szerokim echem. Wpadli na pomysł by Mustanga wyeksponować na tarasie widokowym równie legendarnego symbolu Nowego Jorku, czyli Empire State Building.

W tym roku Ford postanowił uczcić 50 lat modelu Mustang dostarczając na dach Empire State Building najnowszą generację Mustanga w wersji Cabrio. Zadanie nie będzie jednak łatwe. Po pierwsze, żaden mobilny żuraw nie dosięgnie na wysokość 86 piętra. Po drugie dostarczenie tam Mustanga helikopterem nie jest możliwe przez gęstą zabudowę oraz iglicę znajdującą się na szczycie.

Jedyna możliwość aby dostarczyć na dach Mustanga to skorzystanie z wind. Jednak otwarty w 1931 roku Empire State Bilding nie był przystosowany do transportowania windami ciężkich przedmiotów, a tym bardziej samochodu. 50 lat temu prototypowy Mustang kabriolet został pocięty na trzy części. Również oddzielnie transportowano szyby. Cały proces zobaczycie na zdjęciach w naszej galerii:Nowy Mustang jest prawie 180 mm dłuższy i 100 mm szerszy od swojego protoplasty. To sprawia, że przetransportowanie go na 86. piętro będzie jeszcze trudniejsze. Ale ludzie z Forda już pracują nad komputerowymi symulacjami, gdzie najlepiej przeciąć nowy model aby bez problemu zmieścił się w windzie Empire State Building. Cały proces transportowania ma trwać 6 godzin. Osoby, które odwiedzą taras widokowy będą mogły od 8 do 2 w nocy oglądać nowego Mustanga w dniach 16 i 17 kwietnia.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Mustang
Ford Mustang
Cena podstawowa już od: 162 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr.

Podobne wiadomości:

Ford GT - oficjalne dane techniczne

Ford GT - oficjalne dane techniczne

Aktualności 2017-01-27

Ford Mustang, Volvo S90 i V90 - testy Euro NCAP

Ford Mustang, Volvo S90 i V90 - testy Euro...

Aktualności 2017-01-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie żyje John Surtees
Nie żyje John Surtees
Wczoraj w wieku 83 lat zmarł legendarny kierowca wyścigowy, John Surtees. To jedyny człowiek na świecie, który wygrał mistrzostwo F1 i motocyklowe GP.