mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Ford myśli nad elektrycznym Mustangiem

Ford myśli nad elektrycznym Mustangiem

W zeszłym tygodniu Ford pokazał światu najnowszą generację Mustanga. Nowością w nim jest wsadzenie pod maskę silnika czterocylindrowego wspartego turbo. Okazuje się, że Ford myśli o innych rozwiązaniach w sprawie źródła napędu.

Ford myśli nad elektrycznym Mustangiem
Bob Fascetti, guru napędów w Fordzie zdradził australijskiemu serwisowi GoAuto, że amerykański producent rozważa nowe opcje napędu dedykowane dla Forda. "Biorąc pod uwagę to, gdzie zmierzamy z zużyciem paliwa, to rozważamy wszystkie opcje z tym związane. Diesel to jedna z opcji,  podobnie ja hybryda i napęd elektryczny".

Inna drogą, która ma zapewnić niższe zużycie paliwa w nowym Mustangu to zmiana obecnej skrzyni 6-biegowej na nową 9- lub nawet 10-biegową automatyczną przekładnie. "Jedna z piękniejszych rzeczy w tym aucie jest taka, że jest on tylnonapędowy. To sprawia, że samochód oferuje nam dużą swobodę", powiedział Fascetti.

Ford Mustang wraz z nową generacją zadebiutuje na rynku europejskim, gdzie na pewno znajdzie swoją niszę. Fani mogą jednak ostro grymasić, gdyż samochód będzie dostępny z silnikiem czterocylindrowym EcoBoost o pojemności 2.3-litra. Podobno ten sam silnik trafi do nowej generacji Forda Focusa RS.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Mustang
Ford Mustang
Cena podstawowa już od: 162 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-3dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford Mustang Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Mustang GT Ford Mustang

Podobne wiadomości:

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Aktualności 2017-09-06

Kobiecy samochód roku 2013 to...

auto motor i sport 0000-00-00

Dziennikarki motoryzacyjne zadecydowały - w Kolonii wręczono nagrodę dla kobiecego samochodu roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.