mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Ford myśli nad elektrycznym Mustangiem

Ford myśli nad elektrycznym Mustangiem

W zeszłym tygodniu Ford pokazał światu najnowszą generację Mustanga. Nowością w nim jest wsadzenie pod maskę silnika czterocylindrowego wspartego turbo. Okazuje się, że Ford myśli o innych rozwiązaniach w sprawie źródła napędu.

Ford myśli nad elektrycznym Mustangiem
Bob Fascetti, guru napędów w Fordzie zdradził australijskiemu serwisowi GoAuto, że amerykański producent rozważa nowe opcje napędu dedykowane dla Forda. "Biorąc pod uwagę to, gdzie zmierzamy z zużyciem paliwa, to rozważamy wszystkie opcje z tym związane. Diesel to jedna z opcji,  podobnie ja hybryda i napęd elektryczny".

Inna drogą, która ma zapewnić niższe zużycie paliwa w nowym Mustangu to zmiana obecnej skrzyni 6-biegowej na nową 9- lub nawet 10-biegową automatyczną przekładnie. "Jedna z piękniejszych rzeczy w tym aucie jest taka, że jest on tylnonapędowy. To sprawia, że samochód oferuje nam dużą swobodę", powiedział Fascetti.

Ford Mustang wraz z nową generacją zadebiutuje na rynku europejskim, gdzie na pewno znajdzie swoją niszę. Fani mogą jednak ostro grymasić, gdyż samochód będzie dostępny z silnikiem czterocylindrowym EcoBoost o pojemności 2.3-litra. Podobno ten sam silnik trafi do nowej generacji Forda Focusa RS.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Mustang
Ford Mustang
Cena podstawowa już od: 159 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford Mustang Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Mustang GT Ford Mustang

Podobne wiadomości:

Ford Mustang - wersje specjalne

Ford Mustang - wersje specjalne

Aktualności 2016-11-30

Ford Mustang V8 GT  - dla niemieckiej policji

Ford Mustang V8 GT - dla niemieckiej policji

Samochody luksusowe 2016-11-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport