mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Gemballa się odradza

Gemballa się odradza

Praktycznie każdy producent aut ma swojego tunera, który poprawia samochody i wypuszcza limitowane edycje aut dostępnych w salonach. Nie inaczej jest z markami produkującymi auta luksusowe czy też sportowe. Większość modeli Porsche to auta pożądane i kultowe. Przebijają je tylko wersje specjalne lub te z dopiskiem Gemballa.

Gemballa się odradza
Założyciel firmy, Uwe Gemballa w 2010 roku zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Po jego zaginięciu firma ogłosiła upadłość. Przez 30 lat Gemballa skupiała się na dużych modyfikacjach samochodów Porsche, a do najbardziej znanych należą Avanlanche, Tornado czy Mirage GT. Firma zmieniła właściciela i pojawiły się zmiany. Teraz Gemballa idzie w całkiem nowym kierunku. Niemcy stworzyli zespół wyścigowy Gemballa Racing który do startów wybrał McLarena MP4-12C GT3. "Wybraliśmy McLarena MP4-12C GT3 ponieważ uważamy, że ten samochód ma potencjał, by stać się liderem tego sezonu” powiedział właściciel ekipy i inwestor Steffan Korbach. Za sterami Gemballa Racing stanie Sascha Bert, niemiecki mistrz kartingowy, kierowca serii Formuła 3 i FIA GT, a także zwycięzca 24-godzinnego wyścigu na Nurburgringu. „Sascha Bert to absolutny profesjonalista, doskonały kandydat do prowadzenia naszego teamu” - chwali Korbach.

Wygląda na to, że Gemballa zmieniła kierunek i odchodzi od marki Porsche. Jednak na głównej stronie marki nadal widnieje napis "Porsche tuning at its finest”. Wszyscy zastanawiają się, czy firma odeszła na stałe od marki Porsche, czy jedynie będzie korzystać z auta McLarena w wyścigach. Z drugiej strony zastanawiający jest fakt dlaczego Gemballa nie skorzystała z samochodu Porsche w pierwszej kolejności biorąc pod uwagę długą tradycję współpracy obu marek.  

Podobne wiadomości:

Strażnicy pustyni

Strażnicy pustyni

Samochody luksusowe 2014-05-22

McLaren kończy produkcję modelu 12C

McLaren kończy produkcję modelu 12C

Samochody luksusowe 2014-04-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando