mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Genewa 2015: Top 5 tajemniczych premier

Genewa 2015: Top 5 tajemniczych premier

Za dwa tygodnie wystartują, drugie, najważniejsze targi motoryzacyjne w tym roku – Geneva Motor Show. Część szykowanych nowości już poznaliśmy, ale te najbardziej gorące to wciąż tajemnica. Oto pięć tajemniczych modeli, o których mówi się najwięcej, ale wciąż są skrywane przez producentów.

Genewa 2015: Top 5 tajemniczych premier
5. McLaren P1 GTR
W zasadzie ten samochód jako koncept został pokazany w zeszłym roku, ale dopiero w przyszłym miesiącu zobaczymy produkcyjną wersję auta, które ma popsuć humory Ferrari. Głównym celem producenta z Woking jest stworzenie auta maksymalnie przystosowanego na tor. Lepsza aerodynamika, docisk oraz moc silnika przekraczająca 1000 KM. McLaren kopiuje pomysł Ferrari i ze swojego, limitowanego auta tworzy wersję dla jeszcze węższego grona klientów. Anglicy odpowiadają na włoskie danie nazwane FXX K.4. Lamborghini Aventador SV
Skoro jesteśmy już przy włoskich markach. Wiele mówi się o wersji specjalnej Aventadora. Od premiery Huracana już minęło kilka miesięcy i targi w Genewie to wystarczający powód by dać światu kolejny model. Ten z oznaczeniem SV jest już widywany na drogach publicznych, oczywiście w odpowiednim kamuflażu. Włosi W Aventadorze Super Veloce zapewne zwiększą moc silnika V12 z 700 KM do 720 lub nawet 730 KM. Zmiany obejmą również karoserię oraz wnętrze.

3. Bugatti Veyron Finale
Najpierw były rzekome problemy, ze sprzedażą ostatnich kilkudziesięciu Veyronów. Pod koniec roku już pojawiła się informacja, że do kupienia pozostaje kilkanaście egzemplarzy. Problemy ze sprzedażą Veyron to już historia. Teraz francuska marka szykuje decydujące tąpnięcie w segmencie hiper aut. Do Genewy Bugatti przywiezie ostatnią wersję Veyrona, która zostanie okrzyknięta hasłem Finale. Szczegółów jak na razie nie ma żadnych, ale auto na pewno będzie wyjątkowe, podobnie jak jego cena. Następcę możemy poznać już na targach we Frankfurcie. 

<2. Aston Martin Vulcan

Producent z Gaydon zaskoczył wszystkich w miniony  piątek. Do sieci trafił filmik zapowiadający genewską premierę. Aston Martin Vulcan to… No właśnie, poza filmem udostępnionym w piątek nie wiemy nic. Pojawiają się za to pierwsze plotki. Te mówią, iż Vulcan będzie hiperautem przygotowanym na tor, konkurentem P1 GTR i FXX K i ma powstać jedynie 30 sztuk tego ekstremalnego projektu z Gaydon.1. Koeningsegg Regera
Regera po szwedzku oznacza rządzić. Czy zatem Koenigsegg w Genewie zademonstruje hiper auto będące jeszcze radykalniejszym projektem niż One:1? To nie do końca jest jasne. Model One:1 już sam w sobie był fenomenem ze stosunkiem mocy do masy równym 1:1 oraz maksymalną mocą 1 mega watta. Regera bez dwóch zdań jest najpilniej strzeżoną tajemnicą i najbardziej wyczekiwaną premierą targów w Genewie. A te, przypominamy wystartują już za dwa tygodnie, 3 marca 2015.

Podobne wiadomości:

Targi Motoryzacyjne Genewa 2015: Nowe Porsche...

auto motor i sport 2015-03-03

Nowe Porsche GT3 RS ma być ekstremalnym sportowcem, ale użytecznym też w życiu codziennym.

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.