mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Gorąca odsłona DB9

Gorąca odsłona DB9

Brytyjski producent ultra-luksusowych i tak samo szybkich jak drogich samochodów marki Aston Martin, testuje właśnie wzmocnioną wersję swojego sztandarowego modelu o nazwie DB9. Auto wejdzie do sprzedaży pod koniec tego roku.

Gorąca odsłona DB9

Z przodu auto wyróżnia się powiększonym zderzakiem, o mocno agresywnych kształtach. W podwoziu zastosowano specjalny dyfuzor powietrza, który pozwoli uzyskiwać dużo lepszą aerodynamikę przy dużych szybkościach. Pod maską auta montowany będzie standardowy silnik w widlastym układzie dwunastu cylindrów o pojemności sześciu litrów. Maksymalna moc silnika będzie oscylować gdzieś w granicach 450 koni mechanicznych.

Poza zmianami kosmetycznymi, nowe nadwozie będzie dużo lżejsze w stosunku do standardowej wersji. Prawdopodobnie drzwi samochodu, maska i pokrywa bagażnika zostaną wykonane z lekkich stopów. Pozwoli to zaoszczędzić kilka sekund podczas rozpędzania się do "setki". Prędkość maksymalna pozostanie na tym samym poziomie i będzie wynosić 300 km/h.

W związku z tym, że samochód będzie skoncentrowany na wydajność, w środku nie ma co spodziewać się dodatkowych luksusów. Twarde, dobrze trzymające kubełkowe fotele, sportowa kierownica oraz minimalistyczna deska rozdzielcza będą tutaj montowane w standardzie. W opcji będzie można zamówić klatkę bezpieczeństwa. Producent nie opublikował jeszcze oficjalnego cennika, ale będzie można się spodziewać, że samochód z racji uboższego wyposażenia nie będzie wcale tańszy.

Czytaj także:

Aston Martin Rapide jednak się pojawi (2007-03-19)

Aston Martin sprzedany! (2007-03-13)

Specjalna edycja od Astona Martina (2007-02-13)


Podobne wiadomości:

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Samochody luksusowe 2016-11-17

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

~znawiec 2007-04-18

a moze po prostu bedzie po prostu o 2 sekundy szybsza i rozpedzi si ew trzy?

~zmac 2007-04-17

Skoro standardowe DB9 ma niecałe 5 sekund do setki to ta nowa wersja będzie miała o '' kilka sekund" mniej czyli jakieś 2 sekundy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.