mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Gorąca odsłona DB9

Gorąca odsłona DB9

Brytyjski producent ultra-luksusowych i tak samo szybkich jak drogich samochodów marki Aston Martin, testuje właśnie wzmocnioną wersję swojego sztandarowego modelu o nazwie DB9. Auto wejdzie do sprzedaży pod koniec tego roku.

Gorąca odsłona DB9

Z przodu auto wyróżnia się powiększonym zderzakiem, o mocno agresywnych kształtach. W podwoziu zastosowano specjalny dyfuzor powietrza, który pozwoli uzyskiwać dużo lepszą aerodynamikę przy dużych szybkościach. Pod maską auta montowany będzie standardowy silnik w widlastym układzie dwunastu cylindrów o pojemności sześciu litrów. Maksymalna moc silnika będzie oscylować gdzieś w granicach 450 koni mechanicznych.

Poza zmianami kosmetycznymi, nowe nadwozie będzie dużo lżejsze w stosunku do standardowej wersji. Prawdopodobnie drzwi samochodu, maska i pokrywa bagażnika zostaną wykonane z lekkich stopów. Pozwoli to zaoszczędzić kilka sekund podczas rozpędzania się do "setki". Prędkość maksymalna pozostanie na tym samym poziomie i będzie wynosić 300 km/h.

W związku z tym, że samochód będzie skoncentrowany na wydajność, w środku nie ma co spodziewać się dodatkowych luksusów. Twarde, dobrze trzymające kubełkowe fotele, sportowa kierownica oraz minimalistyczna deska rozdzielcza będą tutaj montowane w standardzie. W opcji będzie można zamówić klatkę bezpieczeństwa. Producent nie opublikował jeszcze oficjalnego cennika, ale będzie można się spodziewać, że samochód z racji uboższego wyposażenia nie będzie wcale tańszy.

Czytaj także:

Aston Martin Rapide jednak się pojawi (2007-03-19)

Aston Martin sprzedany! (2007-03-13)

Specjalna edycja od Astona Martina (2007-02-13)


Podobne wiadomości:

Aston Martin Vanquish Zagato Volante – ujawniono cenę

Aston Martin Vanquish Zagato Volante –...

Samochody luksusowe 2016-10-11

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

~znawiec 2007-04-18

a moze po prostu bedzie po prostu o 2 sekundy szybsza i rozpedzi si ew trzy?

~zmac 2007-04-17

Skoro standardowe DB9 ma niecałe 5 sekund do setki to ta nowa wersja będzie miała o '' kilka sekund" mniej czyli jakieś 2 sekundy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.