mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Gran Tourismo Polonia już niebawem!

Gran Tourismo Polonia już niebawem!

Najbardziej niesamowite wydarzenie w kalendarzu polskich imprez motoryzacyjnych nadchodzi. Już za dwa tygodnie w Poznaniu będziemy mogli podziwiać najdroższe i najszybsze auta na naszym globie.

Gran Tourismo Polonia już niebawem!
W dniach 1-4 lipca w Poznaniu odbędzie się impreza gromadząca najbardziej pożądane auta, które kiedykolwiek wyjechały na publiczne drogi. Pierwszy dzień to okazja dla publiczności by na ul. Poznania zobaczyć ceremonie otwarcia podczas której będzie można podziwiać egzotyczne samochody w akcji. Ryk silników i zapach spalin opanuje w ten dzień stolicę Wielkopolski. Oprócz tego na miejscu w miasteczku Gran Tourismo będzie można obejrzeć z bliska samochody i skorzystać z wielu atrakcji i konkursów.

Trzy pozostałe dni to zamknięte dla publiczności sesje treningowe na Torze Poznań, gdzie uczestnicy Gran Tourismo Polonia będą mogli sprawdzić swoje umiejętności i możliwości swych maszyn pod okiem doświadczonych instruktorów, kierowców wyścigowych. Dodatkowymi atrakcjami będą przejazdy kierowców wyścigowych takich jak Alx Danielsson czy Jakub Golec. Organizatorzy szykują też pokazy specjalne. W zeszłym roku odbył się m.in. wyścig na dystansie 3 okrążeń, gdzie do walki stanęły Ferrari 458 Italia oraz helikopter Robinson R44.
fot. Damian Katulski
Poprzednia edycja zgromadziła samochody, których wartość osiągnęła 70 mln. złotych. Najdroższe auto warte było 1.3 mln złotych. Gdyby zsumować liczbę KM jakie znajdowały się w autach poprzedniej edycji otrzymamy liczbę 52 tys. KM! W zeszłorocznej imprezie udział wzięło aż 127 samochodów, których nie spotyka się codziennie na drogach.

W tegorocznej edycji będzie można zobaczyć m.in. takie auta jak: Ultima GTR, BMW 1M Coupe, Ariel Atom, Lotus Esprit V8 GT, Dodge Viper ACR i wersja SRT-10, Mercedes-Benz CLK 63 AMG Black Serie, Lamborghini LP550-2 Balboni. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że pojawi się również jeden z modeli Koeningsegga. Lista aut jest bardzo długa i obejmuje pokaźną ilość aut. Dlatego nie może Was tam zabraknąć!

Podobne wiadomości:

Wodorowe BMW niebawem w produkcji

Wodorowe BMW niebawem w produkcji

Technika 2015-07-02

Skoda w Poznaniu na Motor Show 2016

Skoda w Poznaniu na Motor Show 2016

Aktualności 2016-03-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.