mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Grand Sport w Corvette

Grand Sport w Corvette

Marka Grand Sport powraca do Corvette. Odświeżona wersja samochodu przygotowana na rok 2010 będzie bazować na jednostce LS3, natomiast nadwozie samochodu zostanie wzbogacone o dodatki stylistyczne.

Grand Sport w Corvette

Nowe Corvette Grand Sport to nie tylko tuning stylistyczny. Pod maską samochodu umieszczono jednostkę LS3 o pojemności 6,2 litra. Widlasta ósemka wykonana z aluminium potrafi wygenerować moc maksymalną rzędu 430 koni mechanicznych oraz moment obrotowy o wysokości 575Nm. Takie osiągi mamy do dyspozycji, gdy w samochodzie jest zainstalowany seryjny wydech. Gdy zmienimy go na opcjonalny, moc poskakuje o 6 koni mechanicznych, a moment obrotowy rośnie o 5Nm. Dzięki modyfikacjom auto w sprincie do setki jest szybsze o jakieś 0,2 sekundy. Nie jest to porażający wynik, ale znajdą się klienci którzy umiejętnie wykorzystają to na torze.

Klienci będą mogli wybierać pomiędzy sześciostopniową skrzynią manualną oraz automatyczną, również z sześcioma przełożeniami. Standardowo na przedniej osi będą montowane 18-calowe koła, natomiast na tylnej osi znajdą miejsce tzw. 19-tki. W standardowym wyposażeniu będzie montowany system ABS oraz kontrola trakcji.

Wersje kolorystyczne będą takie same jak w przypadku normalnej wersji samochodu. Jednak na potrzeby tej wersji przygotowano specjalny zestaw wyposażenia w skład którego wchodzą dwukolorowe fotele z wyszywanym logo Grand Sport oraz kilka detali nadwozia. Wersja Grand Sport zastąpi pakiet Z51, który był dostępny do tej pory.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Corvette
Tematy w artykule: Corvette Corvette Grand Sport LS3 Z51

Podobne wiadomości:

Chevrolet odbuduje milionową Corvette

Chevrolet odbuduje milionową Corvette

Aktualności 2015-06-12

Corvette ZR1 Hero Edition – unikat w...

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.