mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Grand Sport w Corvette

Grand Sport w Corvette

Marka Grand Sport powraca do Corvette. Odświeżona wersja samochodu przygotowana na rok 2010 będzie bazować na jednostce LS3, natomiast nadwozie samochodu zostanie wzbogacone o dodatki stylistyczne.

Grand Sport w Corvette

Nowe Corvette Grand Sport to nie tylko tuning stylistyczny. Pod maską samochodu umieszczono jednostkę LS3 o pojemności 6,2 litra. Widlasta ósemka wykonana z aluminium potrafi wygenerować moc maksymalną rzędu 430 koni mechanicznych oraz moment obrotowy o wysokości 575Nm. Takie osiągi mamy do dyspozycji, gdy w samochodzie jest zainstalowany seryjny wydech. Gdy zmienimy go na opcjonalny, moc poskakuje o 6 koni mechanicznych, a moment obrotowy rośnie o 5Nm. Dzięki modyfikacjom auto w sprincie do setki jest szybsze o jakieś 0,2 sekundy. Nie jest to porażający wynik, ale znajdą się klienci którzy umiejętnie wykorzystają to na torze.

Klienci będą mogli wybierać pomiędzy sześciostopniową skrzynią manualną oraz automatyczną, również z sześcioma przełożeniami. Standardowo na przedniej osi będą montowane 18-calowe koła, natomiast na tylnej osi znajdą miejsce tzw. 19-tki. W standardowym wyposażeniu będzie montowany system ABS oraz kontrola trakcji.

Wersje kolorystyczne będą takie same jak w przypadku normalnej wersji samochodu. Jednak na potrzeby tej wersji przygotowano specjalny zestaw wyposażenia w skład którego wchodzą dwukolorowe fotele z wyszywanym logo Grand Sport oraz kilka detali nadwozia. Wersja Grand Sport zastąpi pakiet Z51, który był dostępny do tej pory.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Corvette
Tematy w artykule: Corvette Corvette Grand Sport LS3 Z51

Podobne wiadomości:

Corvette C6 – zepsuć można wszystko

auto motor i sport 0000-00-00

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Aktualności 2015-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus CT nowej generacji za dwa lata
Lexus CT nowej generacji za dwa lata
W ofercie Lexusa w USA hybrydowego hatchbacka CT 200h zastępuje nowy miejski crossover UX. Jednak popularny Lexus CT pozostaje w europejskiej ofercie firmy. Jak powiedział szef europejskiego oddziału koncernu Pascal Ruch, na rynku jest miejsce dla obu modeli, a nowej generacji CT można się spodziewać za dwa lata.