mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Groźny konkurent Veyrona

Groźny konkurent Veyrona

Jak donoszą zagraniczne media, McLaren pracuje nad nowym supersamochodem, który ma być bezpośrednią konkurencją dla Bugatti Veyron.

Groźny konkurent Veyrona
Wiadomość nie powinna być niespodzianką, po tym jak dyrektor McLarena, Ron Dennis, określił superszybkie Bugatti mianem "kupy złomu". Wygląda na to, że brytyjski producent ma sposób na pobicie Veyrona.

Nowy McLaren zostanie zbudowany na nowoczesnej płycie podłogowej wykonanej z włókna węglowego, podobnie jak w przypadku modelu MP4-12C. Auto będzie napędzane poprzez silnik V8 o pojemności pięciu litrów stworzony przy pomocy inżynierów z Ricardo. Przewidywana moc jednostki będzie oscylować w okolicach 800 koni mechanicznych, a jej maksymalny moment obrotowy powinien wynosić także około 800Nm.

Napęd będzie przekazywany na asfalt przy pomocy dwusprzęgłowej skrzyni Graziano. Sprint do setki ma trwać zaledwie 2,8 sekundy. McLaren zakłada produkcje na poziomie 100-150 egzemplarzy w przeciągu trzech, czterech lat. Cena wyniesie około 2 milionów złotych.

Podobne wiadomości:

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

Samochody luksusowe 2016-11-22

Audi czy Bugatti - co na weekend w...

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.