mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Groźny konkurent Veyrona

Groźny konkurent Veyrona

Jak donoszą zagraniczne media, McLaren pracuje nad nowym supersamochodem, który ma być bezpośrednią konkurencją dla Bugatti Veyron.

Groźny konkurent Veyrona
Wiadomość nie powinna być niespodzianką, po tym jak dyrektor McLarena, Ron Dennis, określił superszybkie Bugatti mianem "kupy złomu". Wygląda na to, że brytyjski producent ma sposób na pobicie Veyrona.

Nowy McLaren zostanie zbudowany na nowoczesnej płycie podłogowej wykonanej z włókna węglowego, podobnie jak w przypadku modelu MP4-12C. Auto będzie napędzane poprzez silnik V8 o pojemności pięciu litrów stworzony przy pomocy inżynierów z Ricardo. Przewidywana moc jednostki będzie oscylować w okolicach 800 koni mechanicznych, a jej maksymalny moment obrotowy powinien wynosić także około 800Nm.

Napęd będzie przekazywany na asfalt przy pomocy dwusprzęgłowej skrzyni Graziano. Sprint do setki ma trwać zaledwie 2,8 sekundy. McLaren zakłada produkcje na poziomie 100-150 egzemplarzy w przeciągu trzech, czterech lat. Cena wyniesie około 2 milionów złotych.

Podobne wiadomości:

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

Samochody luksusowe 2016-11-22

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

Aktualności 2016-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rząd szykuje nowe prawo - to koniec Ubera?
Rząd szykuje nowe prawo - to koniec Ubera?
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa pracuje nad projektem nowelizacji ustawy o transporcie drogowym, w którym zamierza wprowadzić licencje dla pośredników świadczących usługi transportowe. To będzie mocny cios wymierzony w Ubera oraz tysiące niezrzeszonych kierowców.