mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Hennessey Venom GT Spyder - kolejny rekord?

Hennessey Venom GT Spyder - kolejny rekord?

Firma Hennessey Performance obchodzi swoje 25-lecie istnienia. Specjalnie na tą okazję przygotowano wyjątkowe wydarzenie - bicie rekordu prędkości. Czy Venom GT podniósł poprzeczkę jeszcze wyżej?

Hennessey Venom GT Spyder - kolejny rekord?
Oficjalny komunikat dotyczący kolejnej próby bicia rekordu prędkości ma pojawić się jeszcze dzisiaj. Według zapowiedzi, którą firma umieściła na portalu społecznościowym, Venom GT w wersji Spyder pokonał swój poprzedni rekord prędkości wynoszący 435.31 km/h, który został ustanowiony niemal dwa lata temu.

Nie jest to jednak ciągle oficjalna informacja. Niemniej jednak Hennessey pokazało jakiś czas temu usprawnioną wersje Venoma GT - ma on 7-litrowy silnik V8 wspomagany dwiema turbosprężarkami, dzięki czemu generuje kosmiczną moc 1 451 KM! To o 207 KM więcej niż generował poprzednik. Samochód taką moc jest w stanie wyprodukować zasilany jedynie paliwem E85 FlexFuel.

Firma odważnie podaje dane techniczne swojego samochodu - potrafi on ponoć przyspieszyć do setki w 2,4 sekundy i rozpędzić się maksymalnie nawet do 450 km/h!

Takie osiągi, przynajmniej na papierze, sprawiają że Venom GT deklasuje Bugatti Chirona, którego prędkość elektronicznie ograniczono do 415 km/h. Ale jak zapowiedzieli spece z Bugatti - to wcale nie jest finalna wersja Chirona.

Podobne wiadomości:

Hennessey Dodge Viper Venom - więcej niż Hellcat

Hennessey Dodge Viper Venom - więcej niż...

Samochody luksusowe 2016-07-14

Dodge Viper, inaczej niż tańsze modele Dodge, czyli Challenger i Charger, nie doczekał się wersji Hellcat, czyli wspomaganej kompresorem 707-konnej odmiany. Ale sposób na zwiększenie osiągów mają inzynierowie z Hennessey Performance.

 

Hennessey Venom GT Spyder - najszybsze cabrio na naszym globie

Hennessey Venom GT Spyder -jszybsze cabrio...

Samochody luksusowe 2016-04-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dlaczego ceny polis OC tak bardzo się różnią?
Dlaczego ceny polis OC tak bardzo się różnią?
Kupując obowiązkowe OC kierowcy sugerują się wysokością składki. W ten sposób ryzykują jednak zakupem OC na niekorzystnych warunkach.