mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Hennessey Venom GT Spyder - najszybsze cabrio na naszym globie

Hennessey Venom GT Spyder - najszybsze cabrio na naszym globie

Ludzie z Bugatti muszą nerwowo wyrywać sobie włosy z głów po tym, jak Hennessey potwierdziło kolejny rekord ustanowiony przez ich samochód. Tym razem chodzi o kabriolet Venom GT Spyder, który od teraz dzierży tytuł najszybszego kabrioletu na naszym globie.

Hennessey Venom GT Spyder - najszybsze cabrio na naszym globie
Poprzedni rekord należał do Bugatti Veyron Super Sport Vitesse, który osiągnął maksymalną prędkość 408,75 km/h (154,04 mph). Wczoraj pojawiła się zapowiedź, a dziś wiadomo już oficjalnie - 25 marca Brian Smith z Ford Performance Racing School pobił wynik samochodu z Molsheim. Venom GT Spyder uzyskał 427,67 km/h (265,8 mph). Nie jest to maksymalna prędkość auta, która wynosi 450 km/h, ale wystarczyła by zrzucić z tronu Veyrona SS Vitesse.Hennessey Performance Venom GT Spyder posiada 7-litrowy motor V8 bi turbo, który dostarcza 1451 KM mocy. Silnik jest połączony z 6-biegową skrzynią manualną. Pierwszą setkę Venom GT Spyder osiąga w czasie 2,4 sekundy.Marka Hennessey będzie oferować specjalną wersję Venom GT Spyder World Record Edition, która ma kosztować 1,3 mln dolarów. Na razie firma Johna Hennessey nie zdradza konkretnych szczegółów dotyczących rekordowego wariantu. Twój ruch Bugatti.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hennessey
Tematy w artykule: Hennessey Hennessey Venom GT

Podobne wiadomości:

Oto nowa bestia od Hennessey Performance

Oto nowa bestia od Hennessey Performance

Samochody luksusowe 2014-08-05

Nowy Hennessey Venom F5 rekordzistą prędkości?

Nowy Hennessey Venom F5 rekordzistą...

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross