mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Henrik Fisker buduje nową Karmę

Henrik Fisker buduje nową Karmę

Twórca Fiskera Karma pracuje nad zupełnie nowym wcieleniem modelu. Auto będzie produkowane przez nową firmę i trafi na rynek już w przyszłym roku. Model o zasięgu 644 km trafi do segmentu samochodów elektrycznych premium.

Henrik Fisker buduje nową Karmę
Henrik Fisker nie udziela zbyt wiele informacji na temat nowego projektu, ale pojawiły się już pierwsze szkice, które zdradzają wygląd. Można z nich wnioskować, że auto będzie miało kompaktowe rozmiary, a krótką przednią częścią nadwozia i całkiem sporą przestrzenią dla pasażerów. Sportowy charakter podkreślają muskularne błotniki, ale w nowym modelu znajdziemy wiele nawiązań do Astona Martina V8 Vantage oraz modelu DB9.

Poza połączeniem sportu i przestrzeni nie zabraknie w nim luksusowych elementów. Fisker zapowiada, że samochód ma wyglądać ładnie, a nowoczesne technologie nie są w tym przypadku żadnym ograniczeniem.

Auto ma być zasilane zupełnie nową jednostką, którą dostarczy firma Fisker Nanotech. Osobna, choć blisko powiązana spółka pracuje nad nowym rodzajem baterii litowej, która ma być rewolucją na rynku. Podobno firma opracowała już prototypy, ale jeszcze nie pokazała ich światu.

Firma Fisker ma w planach wprowadzenie jeszcze jednego modelu, który będzie dużo bardziej przystępny cenowo. To pomoże w utrzymaniu firmy, gdy przyjdą cięższe czasy. Właściciel firmy przerabiał już taki scenariusz w 2014 roku, gdy spółka Fisker Automotive zbankrutowała. Co ciekawe, model Fisker Karma powrócił na rynek pod nazwą Revero pod skrzydłami chińskiego właściciela, który wykupił prawa do design samochodu. Auto jest już w sprzedaży. Kosztuje 130 tys. dolarów.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fisker Karma Wszystko o Fisker
Tematy w artykule: Fisker Fisker Karma

Podobne wiadomości:

Koniec Fiskera, ale Karma powróci

Koniec Fiskera, ale Karma powróci

Aktualności 2015-02-24

Fisker Karma powróci jeszcze w tym miesiącu

Fisker Karma powróci jeszcze w tym miesiącu

Aktualności 2015-04-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.