mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Holenderskie Ferrari

Holenderskie Ferrari

Kto nie chciałby mieć Ferrari? Chyba ze świeczką szukać takich osób. Holendrzy zapragnęli ostatnio mieć własną namiastkę włoskiej stajni super-samochodów. Firma Vandenbrink Design zaprezentowała swoją interpretację modelu 250 GTO.

Holenderskie Ferrari

Holenderski odpowiednik został zaprojektowany w 2006 roku przez Michiela van den Brink, który założył firmę Vandenbrirnk Design razem z Robertem Koumansem. Konstruktorzy postawili sobie poprzeczkę bardzo wysoko, czego efektem było dość duże zainteresowanie klientów, co doprowadziło do decyzji o rozpoczęciu produkcji samochodu.

Jego nadwozie zgodnie z tradycją będzie wykonane ze stopu aluminium, którego dostawą zajmie się jedna z najlepszych, holenderskich firm. Nad wykonaniem wnętrza z pieczołowitością pracować będą najlepsi specjaliści z Holandii. Wszystkie elementy mają być wykonane w całości ręcznie. Od strony technicznej samochód jest bazowany na modelu Ferrari 599 GTB Fioriano.

Przy ścisłej współpracy ekspertów z EDO Competition mają powstać dwie wersje samochodu. Pierwszą będzie dysponować mocą 650 koni mechanicznych oraz momentem obrotowym wynoszącym 630 Nm, które zostaną wydobyte z jednostki o pojemności 6 litrów. Dla klientów żądnych jeszcze mocniejszych doznań zostanie przygotowana bardziej wydajna wersja 630 GTO, której silnik (6,3l) będzie w stanie osiągnąć moc maksymalną rzędu 750 koni mechanicznych oraz moment 680 Nm.

Niestety produkcja tego modelu będzie mocno limitowana. Ustalono póki co, że powstanie tylko pięć egzemplarzy. Montaż rozpocznie się w 2008 roku, natomiast pierwszy egzemplarz będzie gotowy do odbioru już w 2009 roku. Ceny "słabszej" wersji mają się zaczynać już od 3,5 miliona złotych.

Tematy w artykule: Vandenbrink

Komentuj:

~Mciek.K. 2007-11-10

Superowo odjazdowy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.