mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Holenderskie Ferrari

Holenderskie Ferrari

Kto nie chciałby mieć Ferrari? Chyba ze świeczką szukać takich osób. Holendrzy zapragnęli ostatnio mieć własną namiastkę włoskiej stajni super-samochodów. Firma Vandenbrink Design zaprezentowała swoją interpretację modelu 250 GTO.

Holenderskie Ferrari

Holenderski odpowiednik został zaprojektowany w 2006 roku przez Michiela van den Brink, który założył firmę Vandenbrirnk Design razem z Robertem Koumansem. Konstruktorzy postawili sobie poprzeczkę bardzo wysoko, czego efektem było dość duże zainteresowanie klientów, co doprowadziło do decyzji o rozpoczęciu produkcji samochodu.

Jego nadwozie zgodnie z tradycją będzie wykonane ze stopu aluminium, którego dostawą zajmie się jedna z najlepszych, holenderskich firm. Nad wykonaniem wnętrza z pieczołowitością pracować będą najlepsi specjaliści z Holandii. Wszystkie elementy mają być wykonane w całości ręcznie. Od strony technicznej samochód jest bazowany na modelu Ferrari 599 GTB Fioriano.

Przy ścisłej współpracy ekspertów z EDO Competition mają powstać dwie wersje samochodu. Pierwszą będzie dysponować mocą 650 koni mechanicznych oraz momentem obrotowym wynoszącym 630 Nm, które zostaną wydobyte z jednostki o pojemności 6 litrów. Dla klientów żądnych jeszcze mocniejszych doznań zostanie przygotowana bardziej wydajna wersja 630 GTO, której silnik (6,3l) będzie w stanie osiągnąć moc maksymalną rzędu 750 koni mechanicznych oraz moment 680 Nm.

Niestety produkcja tego modelu będzie mocno limitowana. Ustalono póki co, że powstanie tylko pięć egzemplarzy. Montaż rozpocznie się w 2008 roku, natomiast pierwszy egzemplarz będzie gotowy do odbioru już w 2009 roku. Ceny "słabszej" wersji mają się zaczynać już od 3,5 miliona złotych.

Tematy w artykule: Vandenbrink

Komentuj:

~Mciek.K. 2007-11-10

Superowo odjazdowy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.