mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Hummer z silnikiem Corvette

Hummer z silnikiem Corvette

Jeden z modeli, które są najczęściej potępiane przez ekologów otrzyma jeszcze mocniejszy silnik, pozwalający na zwiększenie osiągów do stopnia w którym spokojnie będzie można go porównać z Porsche Cayenne Turbo. Hummer H3R ma być napędzany potężnym, ośmiocylindrowym silnikiem pochodzącym z Corvette.

Hummer z silnikiem Corvette

W stosunku do standardowego modelu H3 ma zwiększony prześwit o 10 mm oraz wyposażono go w specjalne orurowanie połączone z wytrzymałymi pływami ślizgowymi oraz dodatkowe reflektory przy zderzaku i na dachu. Najciekawszy element znajduje się jednak pod pokrywą silnika. Jest to jednostka LS7 o pojemności siedmiu litrów. Jej osiem rozłożonych widlasto cylindrów pozwala generować moc rzędu 500 koni mechanicznych.

Wprawdzie Hummer nie udostępnił jeszcze bardziej szczegółowych danych technicznych, ale można się spodziewać że 500-konny kolos rozpędzi się do setki w przeciągu 5 sekund, a osiągnięcie prędkości rzędu 240km/h nie będzie dla niego żadnym problemem. Na razie jednak Hummer z silnikiem Corvette pozostaje tyko studium koncepcyjnym. Nie zapowiada się, żeby w najbliższym czasie wszedł do masowej produkcji.

Komentuj:

~sylwek 2007-11-21

samohut by śie psydał na skały na 6p

~Jacek 2007-11-10

Samochod jest ładny ale wyglada na wolny. Kuter wygral by z nim

~Wid 2007-11-01

Hummer jest super, ale nie sądze by przyspieszał z tym silnikiem w 5s, raczej w jakieś 6.5-7s....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross