Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Hummer z silnikiem Corvette

Hummer z silnikiem Corvette

Jeden z modeli, które są najczęściej potępiane przez ekologów otrzyma jeszcze mocniejszy silnik, pozwalający na zwiększenie osiągów do stopnia w którym spokojnie będzie można go porównać z Porsche Cayenne Turbo. Hummer H3R ma być napędzany potężnym, ośmiocylindrowym silnikiem pochodzącym z Corvette.

Hummer z silnikiem Corvette

W stosunku do standardowego modelu H3 ma zwiększony prześwit o 10 mm oraz wyposażono go w specjalne orurowanie połączone z wytrzymałymi pływami ślizgowymi oraz dodatkowe reflektory przy zderzaku i na dachu. Najciekawszy element znajduje się jednak pod pokrywą silnika. Jest to jednostka LS7 o pojemności siedmiu litrów. Jej osiem rozłożonych widlasto cylindrów pozwala generować moc rzędu 500 koni mechanicznych.

Wprawdzie Hummer nie udostępnił jeszcze bardziej szczegółowych danych technicznych, ale można się spodziewać że 500-konny kolos rozpędzi się do setki w przeciągu 5 sekund, a osiągnięcie prędkości rzędu 240km/h nie będzie dla niego żadnym problemem. Na razie jednak Hummer z silnikiem Corvette pozostaje tyko studium koncepcyjnym. Nie zapowiada się, żeby w najbliższym czasie wszedł do masowej produkcji.

Komentuj:

~sylwek 2007-11-21

samohut by śie psydał na skały na 6p

~Jacek 2007-11-10

Samochod jest ładny ale wyglada na wolny. Kuter wygral by z nim

~Wid 2007-11-01

Hummer jest super, ale nie sądze by przyspieszał z tym silnikiem w 5s, raczej w jakieś 6.5-7s....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj