mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Hummer z silnikiem Corvette

Hummer z silnikiem Corvette

Jeden z modeli, które są najczęściej potępiane przez ekologów otrzyma jeszcze mocniejszy silnik, pozwalający na zwiększenie osiągów do stopnia w którym spokojnie będzie można go porównać z Porsche Cayenne Turbo. Hummer H3R ma być napędzany potężnym, ośmiocylindrowym silnikiem pochodzącym z Corvette.

Hummer z silnikiem Corvette

W stosunku do standardowego modelu H3 ma zwiększony prześwit o 10 mm oraz wyposażono go w specjalne orurowanie połączone z wytrzymałymi pływami ślizgowymi oraz dodatkowe reflektory przy zderzaku i na dachu. Najciekawszy element znajduje się jednak pod pokrywą silnika. Jest to jednostka LS7 o pojemności siedmiu litrów. Jej osiem rozłożonych widlasto cylindrów pozwala generować moc rzędu 500 koni mechanicznych.

Wprawdzie Hummer nie udostępnił jeszcze bardziej szczegółowych danych technicznych, ale można się spodziewać że 500-konny kolos rozpędzi się do setki w przeciągu 5 sekund, a osiągnięcie prędkości rzędu 240km/h nie będzie dla niego żadnym problemem. Na razie jednak Hummer z silnikiem Corvette pozostaje tyko studium koncepcyjnym. Nie zapowiada się, żeby w najbliższym czasie wszedł do masowej produkcji.

Komentuj:

~sylwek 2007-11-21

samohut by śie psydał na skały na 6p

~Jacek 2007-11-10

Samochod jest ładny ale wyglada na wolny. Kuter wygral by z nim

~Wid 2007-11-01

Hummer jest super, ale nie sądze by przyspieszał z tym silnikiem w 5s, raczej w jakieś 6.5-7s....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.