mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Hybrydowa Klasa S spala jedynie 3 l/100 km

Hybrydowa Klasa S spala jedynie 3 l/100 km

Mercedes wraz z nową generacją Klasy S(W222) oferuj model S 500 Plug-in Hybrid, która jak deklaruje producent ze Stuttgartu zużywa średni 3 l/100 km paliwa.

Hybrydowa Klasa S spala jedynie 3 l/100 km
Gama hybryd zbudowanych na Klasie S składa się z trzech modelów: S 400 Hybrid, S 300 BlueTEC Hybrid i S 500 Plug-in Hybrid. S 500 Plug-in hybrid posiada akumulatory, które można ładować korzystając z zewnętrznego źródła prądu. Dzięki pełnym akumulatorom auto w trybie elektrycznym może pokonać mniej więcej 30 km.

Pod maską pracuje benzynowa jednostka V6 o pojemności 3 litrów, która gwarantuje 333 KM mocy oraz 480 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Silnik spalinowy wspierany jest  przez 109-konny motor elektryczny(340 Nm). S 500 Plug-in Hybrid osiąga maksymalna prędkość 250 km/h i przyspiesza do setki w czasie 5.5 sekundy.

Auto może pracować w czterech trybach: hybrydowym(Hybrid), E-Mode, w którym pracuje jedynie elektryczny silnik, E-Save, gdzie energia jest gromadzona w akumulatorach i "czeka" aż uruchomi się tryb elektryczny oraz Charge podczas, którego akumulatory są ładowane w czasie jazdy.

Każdy z modeli hybrydowych Klasy S na swoim pokładzie posiada układ odzyskiwania energii podczas hamowania drugiej generacji oraz inteligentny system zarządzania energią. Ten pierwszy korzysta z nawigacji Comand Online i na podstawie informacji podawanych przez satelitę analizuje wzniesienia, zjazdy, zakręty czy też ograniczenia prędkości na odcinku najbliższych ośmiu kilometrów.  Dzięki temu Intelligent Hybrid decyduje o tym jak dozować energię elektryczną np. na wzniesieniach tak by w trakcie zjazdu z niego ładować akumulatory poprzez rekuperację.

System odzyskiwania energii podczas hamowania korzysta z rekuperacyjnego układu hamulcowego drugiej generacji. Po naciśnięciu hamulca prędkość najpierw wytracana jest poprzez wykorzystanie silnika elektrycznego, a nie tarcz hamulcowych. System drugiej generacji jak twierdzi Mercedes sprawia, że nie zauważalna jest współpraca hamulców z silnikiem elektrycznym, który pracuje jako alternator.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa S
Mercedes Klasa S
Cena podstawowa już od: 412 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia...

Aktualności 2017-11-27

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Aktualności 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.