mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Hybrydowa Panamera?

Hybrydowa Panamera?

Porsche zastanawia się nad stworzeniem dodatkowej wersji silnikowej swojej limuzyny - hybrydy typu plug-in.

Hybrydowa Panamera?
Porsche poszukuje coraz to nowszych sposobów na obniżnie ilości gazów emitowanych do atmosfery, uśrednionej spośród swojej całej oferty modelowej. Kolejnymi opcjami, które mogą marce w tym pomóc są czterocylindrowe silniki w Boxsterze oraz Caymanie.

Porsche przewiduje także możliwość współpracy z innymi markami spośród grupy Volkswagena, takimi jak Bentley czy Audi. Model Cayenne już teraz dzieli bardzo dużo z VW Touaregiem i Audi Q7, a planowane są kolejne elementy współpracy, jak np. wspólne płyty podłogowe. Matthias Muller, szef Porsche, powiedział dziennikarzom na targach w Los Angeles: - Przynajmniej tak długo jak ja jestem u władzy w Porsche, Porsche zawsze pozostanie Porsche, kropka. Tym samym uciął spekulacje dotyczące tego, jakoby marka miała stracić swój image i ego przez współpracę z Bentleyem. Nic z tych rzeczy, na szczęście.

Silniki czterocylindrowe do Boxstera i Caymana nie są jeszcze w stu procentach potwierdzone. Są to jednostki bazowane na sześciocylindrowych, montowanych obecnie w obu samochodach. - Trwają nad nimi prace, ale nie są one jeszcze gotowe do produkcji - stwierdził Muller. Hybrydowej Panamerze także jeszcze bardzo daleko do potwierdzenia, jeśli w ogóle takie nastąpi.

Całe szczęście, że jedna z ikon motoryzacji, model 911, nie zostanie ruszona w żaden sposób: - Byłoby to bardzo ryzykowne i ja takowego ryzyka związanego z ikoną Porsche nie zamierzam podejmować. Nie mówię, że nigdy, ale dziś i jutro 911 nie będzie poddany "downsizingowi" i pozostanie autem sześciocylindrowym. To kwestia szczególna.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche 911
Porsche 911
Cena podstawowa już od: 488 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr.
Porsche Cayenne
Porsche Cayenne
Cena podstawowa już od: 361 330 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Porsche Panamera
Porsche Panamera
Cena podstawowa już od: 415 360 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w Szwajcarii

Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w...

Aktualności 2017-08-22

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.